Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vlášek: Emisní povolenky jsou příčinou drahých energií. EU se do krize dostala.

Vlášek: Emisní povolenky jsou příčinou drahých energií. EU se do krize dostala.

Ceny emistních povolenek stále rostou. Cena emisní povolenky přesáhla hranici 100 eur. Jedná se o rekordní částku a velké riziko pro současný průmysl. Náš nové zvolený místopředseda, Robert Vlášek, vidí právě v emisních povolenkách příčinu energetické krize.

Zvyšující se cena emisních povolenek má velký podíl na koncové ceně elektřiny a dalších energií. Zároveň se pak zvýšené náklady na výrobu promítají do cen potravin. Ukazuje se, že pokusy Evropské unie v oblasti ochrany klimatu se podílejí na současné ekonomické krizi. Další plány v rámci tzv. Green Dealu by mohly evropskou konkurenceschopnost na trhu dostat k bodu mrazu.

Jako Svobodní navrhujeme odstoupení od Green Dealu. Jsme přesvědčeni, že zákaz spalovacích motorů a rostoucí ceny emisních povolenek způsobí značné škody ekonomice. Evropskou politiku pro ochranu klimatu považujeme dlouhodobě za málo transparentní a neefektivní.

Vidíte to stejně? Přidejte se k nám!

Staňte se našim příznivcem a podpořte nás v naší práci. Vždy budeme hájit štíhlejší a úspornější stát, který pracovitým lidem nehází klacky pod nohy. 😁

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Bc. Robert Vlášek

Bc. Robert Vlášek

mluvčí odborné skupiny Svobodných pro vnitro a obranu

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31