Svobodní: ČR v čele EU? Narovnejme shrbená záda!

Svobodní: ČR v čele EU? Narovnejme shrbená záda!

Servilita, nikoli zdravý rozum, místo snahy o návrat ke kořenům evropské spolupráce, jen další eurohujerské cvičení – tak vidí Svobodní české předsednictví v Radě Evropské unie.

„Česká republika má po čase opět výjimečnou příležitost hmatatelněji ovlivnit fungování Evropské unie a její návrat k někdejším atributům, na nichž vznikala. Je však jisté, že tato šance bude ze strany politických špiček promrhána,“ říká předseda Svobodných Libor Vondráček. Svobodní odmítají všechny progresivistické trendy současné EU – od emisních povolenek, po zákaz automobilů se spalovacím motorem. „Kromě těchto nejviditelnějších šíleností se víceméně potichu připravují další, například nové evropské daně. Byrokrati chystají další omezování svobody slova a má být omezeno také právo veta jednotlivých členských zemí,“ podotýká Vondráček.

Propagace zkaženého zboží

Dvě miliardy korun, které bude stát české předsednictví, by se daly podle Svobodných využít mnohem efektivněji, samozřejmě především směrem ke strádajícím českým občanům. Česká vláda přitom nešetří ani ohledně propagace. Uzavřela totiž za 15 milionů korun kontrakty s televizemi a mediálními domy, aby hezky informovaly o EU. „Připomíná to smlouvy ministerstva zdravotnictví rok zpátky, kdy se po médiích požadovalo, aby příznivě informovala o očkování,“ říká Vondráček.

Po Brexitu se mnoho svobodomyslných lidí zaradovalo, že tato událost otřese zavedenými pořádky, nicméně EU je zřejmě nepoučitelná a stále si jede podle federalistických not. Nejenže stále trvá, ale ještě více se prohlubuje snaha něco zakazovat a přikazovat podle utopií sociálních inženýrů. Bruselští byrokraté také vyvíjejí stále větší tlak na čím dál větší unifikaci života v EU.

EFTA, nikoli EU

Jediným řešením je podle Svobodných zásadní otočka přístupu ČR vůči EU, škrtnutí článku 10a v Ústavě a její návrat do stavu před rokem 2001. „Ohledně evropské spolupráce bychom se měli inspirovat organizacemi typu EFTA. V ní jsou sdruženy státy jako Norsko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko nebo Island. Model spolupráce v EFTĚ, která má zhruba 80 zaměstnanců, je ten správný. Žádné přehlasovávání se, žádné dotace, žádné přesuny ze Štrasburku do Bruselu, žádných 20 000 úředníků, kteří musejí vykazovat činnost. Pouze dobrovolná spolupráce bez nátlaku,“ dodává šéf Svobodných Vondráček

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31