Proč to neudělat ještě těžší… EU chystá předpisy, které zatnou autům tipec. Libor Vondráček je proti

Proč to neudělat ještě těžší… EU chystá předpisy, které zatnou autům tipec. Libor Vondráček je proti

Evropská unie zvažuje zpřísnění podmínek, za kterých budou moci stanice technické kontroly vydat osvědčení o technické způsobilosti vozidla. Podle některých úvah by STK měly nově kontrolovat elektroniku a bezpečnostní systémy. Diskutuje se také o změně časového intervalu kontroly na počet ujetých kilometrů nebo o měření tloušťky plechů. Nad takovými plány nevěřícně kroutí hlavou Libor Vondráček, předseda Svobodných, který odmítá jakékoliv formy převychovávání občanů ze strany evropských či státních úředníků.

„Evropská unie dnes bohužel na převychovávání občanů stojí, a proto budeme bezústupně prosazovat zrušení platnosti Směrnic a Nařízení na našem území. Například norma Euro 7 znamená převychování všech občanů, kteří užívají klasické osobní automobily, protože jim je fakticky zakáže,“ uvedl Libor Vondráček, předseda Svobodných, který zároveň připomněl varování řady expertů. Aby normu Euro 7 automobily splnily, benzínový motor by měl dosahovat spotřeby 1,3 l/100 km a naftový 1,17 l/100 km. A to je podle Vondráčka nereálné.  

„Svobodní odmítají ideologické předsudky vůči dálnicím a individuální automobilové dopravě. Osobní doprava je výrazem svobody jednotlivce a jen každý člověk sám ví, jestli je pro něj lepší doprava individuální nebo hromadná,“ zdůraznil Vondráček. 

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31