Předseda Libor Vondráček nechce bojovat se lží udáváním, ale pravdou

Předseda Libor Vondráček nechce bojovat se lží udáváním, ale pravdou

Fialova vláda o sobě prohlašuje, že je vládou pravice a zárukou svobody. Přitom kroky, které činí, jdou proti svobodě jednotlivce a podněcují v lidech udavačství a práskačství. Alespoň si to myslí předseda Svobodných Libor Vondráček, podle kterého veřejná média označovala podobné kroky během vlády Andreje Babiše za estébácké praktiky.

„Web Branmecesko.cz veřejně vybízí k nahlašování dezinformací a média k tomu mlčí. Na stejnou rovinu tak společně dávají odlišný politický názor s kriminálním činem. Oznamování trestných činů Policii ČR není žádné žalobníčkování. Udávání někoho, že napsal špatný komentář nebo sdílel nějakou informaci, je udáváním. Na to se díváme skrz prsty a rozhodně odmítáme relativizování takového práskačství. Navíc považujeme za velmi nebezpečné, že stát motivuje své občany k podobným činům. Se lží by měl stát bojovat pravdou a k tomu má také motivovat občany,“ uvedl ve svém videu na sociálních sítích Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Jak by boj pravdy proti lži mohl vypadat, nabízí předseda Svobodných vzápětí. „Web Manipulatori.cz pana Cempery zveřejnil, že česká vlajka na profilovce je symbolem kolaborování. To je samozřejmě lež. Ale nebudeme tuto lež potírat tím, že pana Cemperu udáme, ale budeme tuto lež vyvracet jednoduchou pravdou. Nad Pražským hradem nemá vlát vlajka někoho, kdo nám diktoval dříve, nebo někoho, kdo by nám chtěl diktovat nyní. Má nad ním vlát jediná vlajka, a to česká. Jednoduše, chceme být suverénní a nelze připustit, že by mohl kolaborovat někdo, kdo si váží české vlajky,“ uzavírá svůj příspěvek předseda Svobodných Libor Vondráček.   

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31