Pětka za boj s inflací české občany nepotěší, říká Vondráček

Pětka za boj s inflací české občany nepotěší, říká Vondráček

Svobodní oznámkovali na konci školního roku vládu pětikoalice. Současná vláda sice dostala od Svobodných skoro samé jedničky, ale paradoxně tím české občany nepotěší.


Studijní program, který si zvolila a předměty, kterým se věnuje, totiž občanům České republiky podle Svobodných moc nepřináší.


V předmětu „Boj s veřejným dluhem a inflací“ vláda podle Svobodných dokonce propadá a „Plnění programového prohlášení vlády z roku 2021“ zvládá pouze dostatečně. Ani cizí jazyky vládě příliš nejdou, přestože se její zástupci dříve vysmívali angličtině Aleny Schillerové. Češtinu má naopak vláda oproti té minulé výbornou.


Svobodní přitom upozorňují, že kromě češtiny jsou všechny předměty, za které byla vládě udělena jednička, nedůležité nebo škodlivé, a věnovat by se jim měla méně nebo vůbec.


Podrobně se k působení vlády vyjádřil předseda strany Libor Vondráček: „Vláda se na půdě školy věnuje hlavně vysílání signálů o přestávkách a neustále při výuce na sebe upozorňuje PR aktivitami, tedy jinak, než by měla. V plnění domácích úkolů a řešení toho, co řešit za ni nikdy jiný nevyřeší, ovšem zaostává.“


„Zavedení stropů na začátku školního roku opsala vláda od vlády minulé a podezřele podobná je vládě minulé i v dalších směrech. Např. vládní tiskovka k daňovému balíčku byla podobně zmatená jako dřívější tiskovky ke 135 programům Karla Havlíčka (COVID-1, COVID-2, COVID hotel, COVID lyže apod.). Spokojeni tedy nejsme, a v jednom předmětu je to na reparát,“ doplňuje Libor Vondráček s upozorněním, že má vláda evidentní kázeňské problémy zejména s opisováním.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31