Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Nové dotace opět zaplatí nejchudší. Skoncujme s tímto šílenstvím, apelují Svobodní

Nové dotace opět zaplatí nejchudší. Skoncujme s tímto šílenstvím, apelují Svobodní

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) trvá na tom, že nově připravená dotace s názvem „Oprav dům po babičce“ se státu vyplatí. A i přesto, že tento program čelí kritice také z řad vládních politiků, chce vládu přesvědčit o jeho spuštění. Energetické úspory u domácností, na které tato dotace míří, se prý státu vyplatí. Před touto dotací však varují také Svobodní a vrací ministrům jejich vlastní slova.

„Nová zelená úsporám se za poslední dva roky dostala trochu do takové polohy, že jde o dotace na fotovoltaiku. Ale ten primární cíl byl rekonstruovat naše domy, naše byty, uspořit za energie,“ řekl ministr životního prostředí Petr Hladík v České televizi. 

Nad touto argumentací však Svobodní jen kroutí hlavou. „Nebyl to ministr financí a celá vláda, která v rámci snahy o „konsolidaci“ veřejného rozpočtu tvrdili, že budou likvidovat dotace? Tak proč zavádí nové?“ ptá se Libor Vondráček, předseda Svobodných, kteří dlouhodobě volají po rušení dotací. 

„Pokud se energetické úspory vyplatí, jak tvrdí ministr životního prostředí, pak není potřeba, aby se oprava domu dotovala. Pojďme už ukončovat to dotační šílenství. Dotace navíc z velké části zaplatí nejchudší. Ti, kteří žádnou vlastní nemovitost nemají, nebo nemají peníze ani na částečné financování rekonstrukce, ji prostřednictvím daní budou platit bohatším majitelům nemovitostí,“ dodal v této souvislosti Libor Vondráček. 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31