Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Tatíček unijní zelené politiky má mnoho šílených následovníků, tvrdí Svobodní

Tatíček unijní zelené politiky má mnoho šílených následovníků, tvrdí Svobodní

Když před časem oznámil místopředseda Evropské komise Frans Timmermans, že necelý rok před vypršením jeho mandátu končí ve vysoké unijní funkci, mnoho politiků i analytiků začalo s hodnocením jeho působení v evropské exekutivě. Nizozemský politik měl totiž v Evropské komise na starosti prosazování tzv. Green dealu, tedy přechod EU k obnovitelným zdrojům energií. Např. podle předsedy Svobodných Libora Vondráčka však jeho odchod není žádným důvodem k otevírání šampaňského.

„Green deal a jiné projekty, na kterých má tato osoba zásadní „zásluhu“, pojedou dál. V současné EU má mnoho šílených následovníků,“ uvedl v souvislosti s Timmermansovým odchodem Libor Vondráček, předseda Svobodných.

„Z nikým nevolené funkce odchází sám, navíc poplácáván po zádech řadou europoslanců včetně našich Pirátů. Ve fungující organizaci by byl dávno odvolán pro nekompetentnost a absenci zdravého úsudku. Proto máme obavy, že lídra Zelené levice jen nahradí nikým nevolený další neoficiální lídr zelené levice, který bude v agendě Timmermanse plynule pokračovat. Nic nenaznačuje, že bychom měli čekat něco jiného,“ je přesvědčený Vondráček, který patří k nejhlasitějším českým kritikům bruselské „zelené politiky“. 

Politickou budoucnost Franse Timmermanse Vondráček však neřeší, neboť jde o svobodnou volbu Nizozemců. „Náš problém ovšem je, co se děje v EU. Jedinou naději na změnu směru se zdají být eurovolby v červnu 2024, kde, věříme, občané EU ze všech států pošlou unii jasný signál, že s dlouhodobou unijní politikou nesouhlasí. Po posledním období se zadlužováním, covidem a zeleným šílenstvím bude ta správná doba říct současné podobě EU jasné NE,“ dodal Vondráček. 

zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31