Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Na státní svátek budou manifestovat také lékaři a další odborníci na zdravotní péči

Na státní svátek budou manifestovat také lékaři a další odborníci na zdravotní péči

Situace ve zdravotnictví se opět dramatizuje. Ani tento týden se totiž nepodařilo najít shodu mezi ministerstvem zdravotnictví a především mladými lékaři, kteří na protest proti zdvojnásobení „legálních“ přesčasových hodin chtějí od prosince sloužit jen v rámci běžné pracovní doby. Že je situace vážná, potvrzují nejen velké, ale především malé nemocnice, kde se zatajeným dechem chystají krizový rozpis směn na následující měsíc ve víře, že se podaří zajistit alespoň akutní zdravotní péči. To, že dojde k odkládání operací či jiných specializovaných neurgentních vyšetření je teď zřejmě víc než jisté.

Mnohé přitom může napovědět také již delší dobu svolaná manifestace za zdraví občanů ČR, která se uskuteční v pátek 17. listopadu od 14 hodin na Palackého náměstí v Praze. „My neděláme demonstraci proti nikomu. Neděláme ji ani proti vládě v čele s panem premiérem Petrem Fialou, ani proti bývalému premiéru panu Andreji Babišovi, ani proti panu prezidentovi Petru Pavlovi.  Dobře si uvědomujeme, že další vlády, které nastoupí, by klidně mohly být ještě daleko horší, než ty předchozí. My chceme ozdravit systém českého zdravotnictví, aby byl férový a transparentní pro všechny,“ uvedl lékař Miroslav Havrda, první místopředseda Svobodných a zakladatel Paralelní lékařské komory. Právě tyto dva subjekty páteční manifestaci pořádají. 

Miroslav Havrda však nebude zdaleka jediným, kdo na manifestaci vystoupí. Mezi řečníky vystoupí například advokát Tomáš Nielsen, který bude mluvit o nezákonných praktikách v době covidové totality, senátorka a lékařka Alena Dernerová, která chce mluvit o kvalitě vzdělávání v kontextu nedostatku lékařů, Dalibor Veselí pak promluví o přesčasových službách lékařů v nemocnicích, kterého pak doplní zdravotní sestra Andrea Čipižáková. Mezi dalšími řečníky se pak vystřídají Pynelopi Cimprichová, Karen Pumrová, Jaroslav Henzl, Jiří Urbánek, Ondřej Dostál nebo Luboš Zálom. 

Na závěrečnou diskusi s občany pak budou reagovat lékaři z Paralelní lékařské komory a další odborníci. „Nejdůležitějším bodem manifestace je diskuse s občany, naši odborníci budou pravdivě odpovídat na jejich konkrétní otázky. Jelikož se sejdeme u budovy Ministerstva zdravotnictví, je pochopitelně vítán i ministr zdravotnictví pan Vlastimil Válek, aby v tváří v tvář mohl diskutovat o problémech českého zdravotnictví a zejména, co bude dál. Mám silný pocit, že je ve své slonovinové věži značně odtržen od aktuálního stavu, o čemž svědčí jeho nedávné veřejné prohlášení, že je české zdravotnictví v dobrém stavu,“ dodal Miroslav Havrda. 

Program:
14:00 Zahájení, Libor Vondráček a Miroslav Havrda
14:05 Vážně chcete, aby vám stát plánoval vaše zdraví? Luboš Zálom
14:10 Nezákonné postupy vlády v době covidové totality, Tomáš Nielsen
14:15 Kvalitní studium pomůže zajistit dostatek lékařů, Alena Dernerová
14:20 Přesčasové služby lékařů v nemocnicích, Dalibor Veselý
14:25 Práce sester v nemocnicích, Andrea Čipižáková
14:30 Nedostatek léků v České republice, Pynelopi Cimprichová
14:35 Nedostatek lékařů primární péče, Karen Pumrová
14:40 Nežádoucí účinky vakcín a souběhu očkování proti chřipce a covidu, Jaroslav Henzl
14:45 Vedlejší účinky vakcín, Jiří Urbánek
14:50 Nedostupnost státem garantované péče a východiska z pohledu pacienta, Ondřej Dostál
14:55 Quo vadis, české zdravotnictví? Miroslav Havrda
15:00 Diskuse s občany (odpovídají lékaři z Paralelní lékařské komory a další odborníci)

zdroj: parlamentnilisty.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31