Lékaři vyzvali Válka do duelu. Ten zatím mlčí

Lékaři vyzvali Válka do duelu. Ten zatím mlčí

Přestože hlavní stránky novin v posledních dnech plní informace o válce na Ukrajině, neutichají ani diskuse o pandemii Covid-19 a způsobu jejího zvládání. Proto již tento pátek organizují lékaři z Paralelní lékařské komory odbornou konferenci s názvem CoronaDuel.

„Duel by měl proběhnout nikoliv pistolemi či kordy, ale prostřednictvím prvního střetnutí názorových lékařský oponentů na problematiku covidu-19. Paralelní lékařská komora připravila celkem pět zásadních odborných otázek pro obě skupiny názorových oponentů, kteří budou mít zcela rovnocenné podmínky pro jejich prezentaci, tedy patnáct minut,“ uvedl mluví Paralelní lékařské komory lékař Miroslav Havrda, který zároveň vyzval, aby se tohoto názorového duelu zúčastnil jak ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, tak další „vládní“ odborníci.

„Vyzýváme především odborníky z Národního institutu pro zvládnutí pandemie a skupiny MeSES, tedy Romana Chlíbka, Václava Hořejšího, Zdeňka Hela, Jana Konvalinku, Martinu Koziar Vašákovou, Ruth Tachezy, Petra Smejkala, Rastislava Maďara, Ladislava Duška a další,“ doplnil Miroslav Havrda.  

ParlamentníListy.cz opakovaně oslovily Ministerstvo zdravotnictví s dotazy, jestli se ministr či jeho zástupci přijmou pozvání na odbornou konferenci. Ministerstvo však doposud na žádný z dotazů nereagovalo.   

Podle pořadatelů by se konference CoronaDuel 2022 mělo zúčastnit odhadem 450 lékařů, zdravotníků a dalších vážených hostů. Konference se koná v hotelu Don Giovanni v Praze v pátek 4. března od 17 do 21 hodin. „Akce je ryze odborná, nepolitická a diskuze je naplánována až do kuloárů,“ zdůraznil Miroslav Havrda.  

Podle Havrdy dostali pozváni na konferenci poslanci horní i dolní komory Parlamentu, ředitelé nemocnic, děkani lékařských fakult, představitelé České lékařské komory, České lékařské společnosti, lékaři, další zdravotníci a mnoho významných hostů. „Přímý přenos bude zajištěn do České a Slovenské republiky a konference bude tlumočena do angličtiny pro další evropské země, USA, Kanadu, Austrálii a Nový Zéland,“ dodal Havrda.  

„Jsme si jistí, že neúčast našich mediálně nejviditelnějších odborníků na problematiku covid-19 by jasně ukázala, že si nejen nedokáží před odbornou veřejností obhájit svá odborná stanoviska, ale byli by za zbabělce a hlupáky. My děláme vše pro to, aby byly zcela rovné a korektní podmínky pro názory obou stran. Plně spoléháme na pana ministra, že přijme hozenou rukavici a dovede si s sebou v zájmu kvalitního odborného duelu ty největší odborníky a my pozveme své,“ uvedl Miroslav Havrda.

Zdroj: Parlamentní listy

Více informací o konferenci zjistíte kliknutím na níže uvedený obrázek.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31