Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Druhý den návštěvy Jindřichova Hradce zahájili senátoři v Muzeu fotografie

Druhý den návštěvy Jindřichova Hradce zahájili senátoři v Muzeu fotografie

Druhý den výjezdního zasedání dnes ráno senátoři zahájili v jindřichohradeckém Muzeu fotografie a moderních obrazových médií. Následovala procházka městem, během které si pro štěstí nezapomněli šlápnout na 15. poledník. Potom si nenechali ujít světelnou vodní fontánu v pasáži U svatého Floriána a z Jindřichova Hradce se vydali směrem na Vysočinu.

Výjezdní zasedání se v našem regionu koná vůbec poprvé a podařilo se ho zařídit Jaroslavu Chalupskému, který byl do funkce za Jindřichohradecko a Pelhřimovsko zvolen loni na podzim. „Výjezdní zasedání jsme uskutečnili v rámci senátního výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, abychom byli schopni osahat si teoretické věci, které probíráme na plénu, přímo v terénu. Setkali jsme se s odborníky, kteří znají hlubokou podstatu témat, které my se potom snažíme regulovat nebo dostat do určitých mezí v zákonech. Výjezdní zasedání je důležitým pohledem na to, aby legislativa, kterou přijímáme, co nejvíce vyhovovala lidem v regionu,“ uvedl senátor Chalupský.

Senátoři měli během dvou dnů poměrně bohatý program, během kterého navštívili nejen Jindřichův Hradec, ale také Dačice, Kamenici nad Lipou nebo Pelhřimov. „Odbornou stránku jsme prokládali stránkou kulturní, kterou náš region může nabídnout ve velké míře. Středeční večer jsme pak zakončili setkáním s místními podnikateli. Tam jsme se bavili o jejich různých problémech a hodně skloňovaným tématem byly exekuce. Tento námět také právě přichází do Senátu a začínáme ho opracovávat v rámci senátních výborů. Myslím si, že i na plénu k tomu proběhne mnohahodinová diskuse. Týká se to spousty lidí, asi sedm set tisíc jich je dneska v nějaké formě exekuce. Bude to tedy palčivé téma a my se budeme snažit zákon připravit tak, aby byl optimální a splnil svůj účel,“ dodal senátor.

Tématem výjezdního zasedání bylo odpovědné hospodaření. „To znamená, že by lesníci, zemědělci a vodohospodáři spolu měli komunikovat. Měli by navázat na tradice předků, kteří přesně věděli, jak s krajinou hospodařit a nakládat s ní. S přírodou bychom měli žít v harmonii a nesnažit se ji přizpůsobit sami sobě. Včera jsme se zastavili v gymnáziu a uvědomili jsme si, že často se snažíme až příliš přemýšlet. Přitom stačí mít znalost z druhého stupně základní školy nebo z gymnázií, vědět co je to velký a malý koloběh vody. Na těchto principech všechno stojí, nepotřebujeme vymýšlet žádné kosmické teorie. Měli bychom se doopravdy vrátit k těm základním kořenům poznání. Na tom všechno stojí,“ poznamenal Jaroslav Chalupský.

Ohlasy senátorů na návštěvu jindřichohradeckého regionu byly velmi příznivé. „Kolegům se tady líbí a zaznívá, že se určitě vrátí, aby se podívali na další místa. Já osobně jsem měl strach, jestli všechno zvládneme, ale nakonec se to povedlo. Jsem rád, že si ve středu našel čas i předseda Senátu Miloš Vystrčil a poctil nás svojí návštěvou. Bylo vidět, že došlo k propojení senátorů s lidmi v regionu a naopak. A to je přesně to, co by měla výjezdní zasedání přinášet. Abychom si vzájemně řekli, co funguje nebo nefunguje. Na této bázi my potom můžeme jednotlivé zákony opracovávat a poslat je k podpisu prezidentovi ve formě, která bude vyhovovat většině,“ zakončil senátor.

Zdroj: Jižní Čechy TEĎ

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

senátor za Svobodné – obvod 15

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31