Zpřísnění opatření???! To už snad vláda nemyslí vážně! – 04/2021

Zpřísnění opatření???! To už snad vláda nemyslí vážně! – 04/2021

Týdeník Svobody – 4. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

Minulou sobotu jsme společně s iniciativou Chcípl pes „otevřeli Česko“. Celá řada restaurací, hotelů, hospod, obchodů a dalších se nebály a otevřely své podniky. I přes zasáhy represivních složek se podařilo alespoň částečně ekonomiku na chvíli oživit. Následně druhý den v neděli jsme ekonomické dopady covid krize diskutovali při konferenci, kterou jsme uspořádali. Konference se účastnili zajímavý hosté – např. Vlastimil Tlustý, Miroslav Ševčík a další.

Jak jsme vyzývali v minulém týdeníku, ten kdo se nebál, vyrazil podpořit zavřené podniky a svým projevem podpořil otevření Česka formou slušné občanské neposlušnosti. Zavřené podniky se na jistou dobu opět otevřely a situace alespoň trochu přípomínala dobu, ve které jsme žili před rokem – bez všelijakých zákazů a příkazů.

Někde probíhalo otevření podniků bezproblémově, někde naopak „asistovala“ policie. K vážnějším konfliktům však nedocházelo. Však i policisté jsou jenom lidé a často se provozovatelé podniků setkali i s jejich pochopením.

Společné akce nekončí! Pokud budete mít chuť a náladu, můžete se připojit k Valentýnskému pochodu na Petřín za Otevřené Česko, který se bude konat 14. 2. v Praze. Pochody tento den však nebudou pouze v Praze, ale po celé ČR. Např. pochod na Sněžku, Říp, Blaník, na Lysou horu, Beskydy, Svatý kopeček, Ještěd, Brno a mnoho dalších.

Vláda bohužel v těchto dnech naopak opět rozhodla o ještě větším zpřísnění pravidel. Tvrdí, že plošná opatření nefungují. Je třeba si uvědomit, že plošná opatření mají velmi negativní dopady na celou škálu populace, proto Svobodní říkají „je třeba vyměnit plošná opatření za ta cílená“. Je třeba chránit ohrožené skupiny, ne, aby se izolovali zdraví lidé. Proto musíme vyvíjet tlak na vládu, býti silní a nenechat si to líbit!
Svobodná debata
Kdyby nebyly zavřené školy, včera by si žáci devíti tříd základních škol i studenti středních škol, vyzvedli pololetní vysvědčení.

Naše vláda bohužel odmítá argumenty těch, kteří říkají „Vraťme děti do škol!“, a i proto by od nás vláda dostala v pololetí 5️⃣.
Jakou známku byste jí udělili vy❓

Připomeňme si dnes alespoň debatu, která měla jasný vzkaz pro vládu #vraťmedětidoškol. ☝️ Debata Otevřené propojené Česko – Chcípl PES se odehrála 24. 1. a blokem vzdělávání provázel Libor Vondráček stránka.
Výběr Svobodných střípků z médií
Uplynulý týden byl ještě ve znamení akce „Otevřeme Česko“. V sobotu jsme vydali tiskové prohlášení s názvem „Jak otevřít Česko“ a následně jsme druhý den vysílali konferenci „Otevřené propojené Česko“. Dále přinášíme příspěvek našeho tiskového Marka Hejduka, který se vyjadřoval kriticky ke stavu politické kultury v Evropě a v ČR. Místopředseda Jan Dočekal dále ještě ve svém příspěvku popisoval svůj postoj vůči nařčení Pirátů z Prahy 6 ohledně moderování demonstrace.

1) Svobodní: v sobotu 23. 1. jsme vydali tiskové prohlášení k akci Otevřeme Česko, která spočívala v otevření celé řady podniků a to formou tzv. slušné neposlušnosti: „Jak otevřít Česko“.
Následující den jsme uspořádali konferenci „Otevřené propojené Česko“. Šlo o živé vysílání ve studiu, ve kterém vystupoval jako moderátor náš předseda Libor Vondráček společně s Davidem Biksadským, kteří měli k dispozici celou řadu zajímavých hostů – bývalého ministra financí Vlastimila Tlustého, ekonoma Miroslava Ševčíka, předsedu Podnikatelských odborů Radomila Bábka a majitele restaurace Malý Janek Jiřího Janečka. Celá konference je k zhlédnutí zde: „Otevřené propojené Česko“.

2) Tiskový mluvčí Marek Hejduk vydal článek s názvem Politická kultura aneb tragikomický kocourkov v Česku, ve kterém se kriticky vyjadřuje ke stavu politické kultury nejen v Česku, ale i v některých státech Evropské unie. Článek je k dispozici zde.

3) Místopředseda strany Jan Dočekal se ještě vracel ve svém příspěvku ke kritice jeho osoby ve vztahu k moderování demonstrace na Staroměstském náměstí – „Umlčovat, to jim jde! Nejsi s námi = jsi proti nám“.

Kalendář Svobody – 4. týden
29. 1. 1977: Svobodná Indie music
Britská kapela Buzzcocs vydala singl Spiral Schratch na vlastním labelu místo u tradičního vydavatelství. Ukázala tím cestu k nezávis­lé hudební produkci a začalo vznikat mnoho dalších nezávislých vydava­telství, které poskytovaly více svobody k tvorbě.
30. 1. 1990: KSČ bez většiny v Parlamentu
Proběhla první schůze Federálního shromáždění po uskutečnění svobodných voleb, které vyhrálo Občanské fórum. KSČ na půdě parlamentu po více než 40 letech, byla konečně v menšině.
31. 1. 1865: 13. dodatek americké Ústavy
V USA došlo ke schválení 13. dodatku Ústavy USA o zákazu otroctví a tento den se stal prvním velkým milníkem na úspěšné cestě za rovností a svobodou pro všechny americké občany bez ohledu na rasu a původ.
1. 2. 1990: Konec StB
Zanikla komunistická tajná policie a mohli jsme konečně klidněji spát beze strachu, že si pro nás přijdou. A brzy si i přečíst seznam udavačů, kteří jim v jejich špinavé práci pomáhali.
2. 2. 1943: Porážka Němců u Stalingradu
Němci dostali na prdel u Stalingradu a dost možná v poslední možnou chvíli se podařilo zvrátit průběh 2. světové války v neprospěch nacistického Německa. Událost, která dala světu a Evropě naději na záchranu vlastní budouc­nosti.
3. 2. 1934: Svoboda pro hokejové útočníky
Bylo zahájeno hokejové MS v Miláně. Během turnaje kongres rozhodl, že bude zrušeno pravidlo o ofsajdu na útočné modré čáře.
4. 2. 1789: George Washington prezidentem
Po oslavě vítězství americké revoluce a zisku nezávislosti USA na Britech, se stal Washington jejich prvním prezidentem. Spojené státy vznikly na myšlence svobody a lidských práv, zbavily se koloniálních daní a svůj osud už měly jen ve svých rukou.
Svobodné poradny
Průběžně realizujeme tzv. Svobodné poradny vysílané na našem FB, které mají za cíl pomáhat lidem v celé řadě oblastí života. První díl se týkal oblasti doručování písemností ve vztahu stát versus občan, ve kterém jsme si řekli základní pravidla doručování. Další díl je dle harmonogramu naplánován na 4. 2. 2021 od 18 hodin, ve kterém se budeme věnovat nejčastějším chybám při doručování. Tímto tématem vás provede stejně jako prvním dílem provede Marek Hejduk. Opět budete moci klást otázky do komentářů.

Kdo první díl nestihl živě, může se podívat ze záznamu zde: 1. díl Svobodné poradny

Do dalších dílů Svobodné poradny chystáme zvát celou řadu dalších odborníků z různých oblastí, kteří budou lidem radit a pomáhat. Plánujeme radit např. v oblasti poskytování vládních kompenzací v souvislosti s covid 19, zaměříme se na dopady covid krize na žáky a studenty škol, atd.

Předběžný rozpis dalších dílů:
Doručování: Nejčastější chyby při doručování – 4. 2. 18:00
Zbraňová legislativa: Co se změnilo pro držitele? – 11. 2. 18:00
Doručování: Podání občan VS stát – 18. 2. 18:00
Zbraňová legislativa: Jak získat zbrojní průkaz? – 25. 2. 18:00
Doručování: Datové schránky – 4. 3. 18:00
Facebook RSS Twitter Facebook RSS Twitter
Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.
Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
29.01.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.

S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31