Svobodným rostou svaly! Poslední průzkum ukázal 3,4 %, pomožte nám příště překonat 5 % – 14/2022

Svobodným rostou svaly! Poslední průzkum ukázal 3,4 %, pomožte nám příště překonat 5 % – 14/2022

image

 

Týdeník Svobody – 14. týden 2022

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar!


Svobodným rostou svaly! Poslední průzkum ukázal 3,4 %, ale to je pořád málo. Pomozte nám příště překonat 5 %, zapojte se také do průzkumu!.

 

Nebo nám pomozte bránit se sociálním inženýrům přímo v našem dresu a přidejte se k námLetos můžeme začít stavět odspodu! Pokusíme se udělat ostrůvky svobody z našich obcí a za pár let by mohla být ostrovem svobody celá Česká republika. 

 

image

 

 

 

SANEP sbírá preference online a můžete se do něj zapojit zde po registraci na jejich webu, v únoru jsme měli o 0,3 % více než v lednu.

 

      

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“      

 

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 

image

1) Musíme kontrolovat vládu, ne pumpaře.

„Vláda musí snížit daně a kontrolovat si zaslouží ona, ne pumpaři!“ vzkázal do Strakovy akademie předseda Libor Vondráček, podle kterého kampaň spojená s kontrolami marží byla jen „krycím manévrem“. Jaké řešení při zdražování pohonných hmot nabízí Svobodní, se dočtete v tomto odkaze.

 

Obsah obrázku budova, osoba, exteriér  Popis byl vytvořen automaticky

2) Vondráček: Média hlídacími psy hlídacích psů.

Covidovou pandemii vytlačila z veřejného světa válka na Ukrajině. Ukrajinská krize by ale neměla vytlačit z našich hlav zkušenosti, které jsme při pandemie nasbírali a určitě bychom na ně neměli zapomínat. Jednou z těch kyselých zkušeností je poznání rolí médií. „Ty totiž nejsou hlídacím psem vlády, vládních orgánů a demokracie, ale staly se hlídacím psem opozice, faktickému hlídacímu psu demokracie,“ řekl v úvodu svého statusu na facebookovém profilu předseda Libor Vondráček.

 

Obsah obrázku muž, osoba, pózování  Popis byl vytvořen automaticky

3) Velké covidové pandmeické hry. Pozvolná segregace neočkovaných. Černý scénář. 

„Myslím si, že vláda Změny a PirSTAN předá velkoryse naše národní zdravotní kompetence do rukou nevolených bruselských úředníků a světovými oligarchy sponzorovaného WHO. Ti nepochybně vymyslí pro záchranu lidstva povinné covidové pasy, které budou nutné pro cestování mezi jednotlivými zeměmi EU,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro Parlamentní listy MUDr. Miroslav Havrda. 

 

image

4) Proč? Proto, d*ebile. Topolánek odpověděl za Rakušana. A už to jelo.

Bývalý český premiér Mirek Topolánek nenechal bez povšimnutí tweet místopředsedy  Luboše Záloma, který na sociální síti položil vicepremiérovi Vítu Rakušanovi několik otázek v souvislosti s válkou na Ukrajině. Topolánek nečekal na reakci předsedy STAN a na položené otázky odpověděl sám. A přestřelka, ve které padaly ostré výrazy, byla na světě. Příspěvek je k dipozici zde

 

Obsah obrázku zeď, osoba, interiér  Popis byl vytvořen automaticky

5) Tatýrková: Půjčit si při oddlužování? Žádný problém. 

Jana Tatýrková se ve svém blogu zamýšlí nad otázkami, jak je možné půjčit si při oddlužení? Na tuto a další otázky naleznete odpovědi v jejím blogu Echo24.

 

Obsah obrázku osoba, interiér, muž  Popis byl vytvořen automaticky

6) Vondráček: Tomáš Baťa je i dnes velkou inspirací. 

Předseda Libor Vondráček ve svém příspěvku připomněl, že i v dnešní době je příběh Tomáše Bati pro mnohé z nás velkou inspirací. V den jeho 146. narozenin si náš předseda na Tomáše Baťu vzpomněl a napsal k tomuto českému velikánovi příspěvek, který je k dispozici na tomto odkaze

 

Obsah obrázku exteriér, obloha, osoba, země  Popis byl vytvořen automaticky

7) Zálom: To by měl říct Rakušan. Ale mlčí. Padly otázky. 

„Pan ministr Rakušan, asi nejhorší nepřítel svobody, jakého naše politika za posledních třicet let měla, na svém facebookovém profilu píše o tom, proč máme řešit Ukrajinu. Proč máme pomáhat. A proč máme snést drahotu (protože za tu přece může Babiš, kdo jiný…) Pane Rakušane, jediná optika, kterou lze válku na Ukrajině posuzovat, je optika našich vlastních národních zájmů. Přemýšlel jste někdy o naší zemi z pohledu našich vlastních národních zájmů? Našich vlastních sobeckých zájmů? (A slovo ‚sobecký‘ je použité záměrně – protože jeho význam je veskrze pozitivní!),“ těmito slovy začíná svůj příspěvek Luboš Zálom

 

Obsah obrázku osoba, muž, interiér, zeď  Popis byl vytvořen automaticky

8) Uhlíř: Střední Evropa. 

Zdeněk Uhlíř se ve svém příspěvku zabývá otázkami bezpenosti Střední evropy a též samotnému postavení středoevropských státu v rámci Evropy. Odkaz na článek je k dispozici zde

 

image

 

image

5. 4. 1897: Badeniho jazyková nařízení

Zrovnoprávnění češtiny s němčinou na základě nařízení ministra vnitra tehdejší předlitavské vlády bylo dalším úspěchem emancipace českého národa. Je úžasné, jak daleko jsme se od oné doby posunuli.

 

image

6. 4. 1896: Olympijské hry v Athénách
 
Byly zahájeny první moderní Olympijské hry. Sport v letech následujících nenabízel jen osvobozující pocity z pohybu, ale v dějinách sehrál i velkou symbolickou roli v boji za svobodu a spravedlnost což dosvědču­je několik událostí v tomto kalendáři. 

 

image

7. 4. 1944: Útěk z Osvětimi

Naši občané Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba unikli na svobodu z Osvětimi a úspěšně se vrátili na Slovensko. Nikdy nebyli dopadeni a nově nabyté svobody si mohli užívat až do smrti.

 

image

8. 4. 1895: Hanba přímým daním!

Nejvyšší soud USA označil přímé daně za protiústavní.  

 

image

9. 4. 1388: Švýcaři se ubránili

Spojené síly Staré švýcarské konfederace porazily asi šestnáctkrát silnější habsburská vojska v bitvě u Näfels a definitivně tak zmařily snahy Habsburků o podmanění Švýcarů.

 

image

10. 4. 1918: Kongres utlačovaných národů

Na Kongresu utlačovaných národů rakousko-uherských v Římě vyhlásili Čechoslováci, Jugoslávci, Rumuni a Poláci své právo na zcela nezávislé státy. 

 

image

11. 4. 1945: Osvobození Buchenwaldu
 
Americká armáda osvobodila koncentrační tábor Buchenwald. A o 16 let později začal v Jeruzalémě proces s Adolfem Eichmannem, kterého čapli agenti Mosadu z jeho Argentinského úkrytu.       

 

 

 

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 


 
🍺 Tématem 55. svobodné hospody byly otázky spojené s dopravou a to z pohledu komunální politiky (archiv komunálních speciálů zde). S naším speciálním hostem Mojmírem Mikulášem z iniciativy jedemeautem.cz jsme diskutovali o dopravě nejen z pohledu komunálního politika.

 

Pokud jste nestihli sledovat online hospodu živě, můžete se podívat zpětně na tomto odkaze: 55. díl Svobodné hospody.

 

image

 

 

Beseda v Brně s právníkem a předsedou Svobodných Liborem Vondráčkem dne 14. dubna 2022 v 18. hodin v pivnici U Badinů – Tomáškova 653/2, Brno. 

 

Hlavním tématem bude vztah práva EU k právu ČR. Následovat bude beseda o vizi Svobodných: Český sen 2035. 

 

Obsah obrázku text, osoba, muž, oblek  Popis byl vytvořen automaticky

 

image

image

 

 

Zajímavou akci na konci měsíce pořádá také spolek Obrozenci 2.0, který připomíná 265. výročí statečného boje o most mezi skupinou českých obyvatel pražských Modřan a přesilou vojáků pruské armády (3.5.1757, někdy uváděno 6.5.1757), v rámci tzv. Sedmileté války.

 

Sobota 30. 4. 2022 ve 13:00 hodin u Pomníku obětem obléhání Prahy Prusy, U Pily 1464/1, Praha 12-Modřany. Doporučené oblečení:  společenské a ostatní neformální (mikiny, trička).

 

image

 

image

image

 

 

Opět po roce se v den výročí upálení mistra Jana Husa sejdeme poblíž jeho rodiště a společně vyrazíme na Svobodnou horu!

 

image

 

image

image

 

 

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google. ↓↓↓

 

image

 

 

Sledovat můžete také nový web: naskalendar.cz.

 

 

image

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!

 

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.
Vyplnit ↓tento↓ dotazník.

 

image

Pošlete to dál!

 

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

 

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

 

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči 

{{ gf_todaysdate }} Svobodní

 

image

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31