Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Proč? Proto, d*bile. Topolánek odpověděl za Rakušana. A už to jelo

Proč? Proto, d*bile. Topolánek odpověděl za Rakušana. A už to jelo

Bývalý český premiér Mirek Topolánek nenechal bez povšimnutí tweet místopředsedy Svobodných Luboše Záloma, který na sociální síti položil vicepremiérovi Vítu Rakušanovi několik otázek v souvislosti s válkou na Ukrajině. Topolánek nečekal na reakci předsedy STAN a na položené otázky odpověděl sám. A přestřelka, ve které padaly ostré výrazy, byla na světě.

„Svobodný Zálom se sugestivně ptá Rakušana: Je v našem zájmu: podporovat Ukrajinu? Pomoci ukrajinským uprchlíkům? Aby Rusko bylo poraženo? Nést následky války? Riskovat odstřižení od ruského plynu? Odpovídám za něj: Ano; ano; ano; vynuceně ano; bohužel hned ne. Proč? Proto, debile,“ opřel se Topolánek do mladého politika z Berouna.

To si však místopředseda Svobodných nenechal líbit a na bývalém českém premiérovi nenechal nit suchou. „Pan Topolánek nikdy nepatřil k těm nejostřejším pastelkám v penále, ale tady zase jednou strhl měřák současné vlny hlouposti a ignorantství. Druhá možnost je, že vlastně vůbec nečetl, co jsem napsal, natož aby si přečetl to ostatní a dokázal to zasadit do nějakého názorového kontextu. Pokud vůbec ví, co je to slovo kontext. A ještě se vyjadřuje jako dlaždič,“ reagoval Luboš Zálom, podle kterého tato intelektuální a ideologická úroveň ve své pravé podstatě nahrává Rusku a Putinovi. „Iracionalita vždy nahrává agresorům,“ vysvětlil Zálom, který sdělil, že odpovědi na své otázky zná a nepotřebuje, aby na ně odpovídal ministr Rakušan, natož Mirek Topolánek, který podle něj nepochopil kontext položených otázek.

„Smysl spočívá v tom, že je zapotřebí, aby naše vláda dala jasně najevo, co vlastně chce. Aby přestala zásobit veřejnost frázemi a floskulemi. Aby přestala jen vypouštět signály. A aby představila něco, co se může podobat strategickému plánu. S variantami. S východisky. Pokud oni tvrdí, že jsme ve válce, je to jen prázdná a falešná fráze. Protože pokud bychom byli ve válce, i kdyby to byla vlastně ekonomická válka v tuto chvíli, pak je nutné mít strategii. Jinak ženete národ na porážku. Na jatka. Prozatím jen na ekonomická jatka,“ burcoval Luboš Zálom s tím, že pokud vláda mluví o odstřižení od plynu, zároveň by měla říct, co se stane pak. „Kolik to bude lidi stát. Jak hluboko lidi spadnou. Do toho jim vláda udělí další ťafku, kdy valnou část z nich donutí dále hradit sociální socialistickou politiku – dávky a příspěvky pro chudé. To všechno je obrovský hazard s národní jednotou. Pokud je teď národ dost jednotný a je ochoten k solidaritě vůči Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům, není to samozřejmost. Lidé musejí cítit na straně státu něco jako leadership. To tam není,“ napsal místopředseda Svobodných.

„Pane Topolánku, dostudujte si to a pak se mi omluvte. Jak se to vlastně tehdy o panu Topolánkovi vyjádřil Václav Klaus?“ dodal Zálom.

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31