Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Velké covidové pandemické hry. Pozvolná segregace neočkovaných. Černý scénář. Lékař Havrda promluvil

Velké covidové pandemické hry. Pozvolná segregace neočkovaných. Černý scénář. Lékař Havrda promluvil

Přestože se covid vytratil z hlavních zpráv, podle lékaře Miroslava Havrdy je to pouze otázka času, kdy se vrátí. „Myslím si, že vláda Změny a PirSTAN předá velkoryse naše národní zdravotní kompetence do rukou nevolených bruselských úředníků a světovými oligarchy sponzorovaného WHO. Ti nepochybně vymyslí pro záchranu lidstva povinné covidové pasy, které budou nutné pro cestování mezi jednotlivými zeměmi EU,“ nastiňuje události, které nás čekají po odeznění válečného dramatu na Ukrajině, mluvčí Paralelní lékařské komory.

Jak se zdá, válka na Ukrajině v médiích úplně přehlušila pandemii covid-19. Co to podle vás znamená? Je pandemie za námi, nebo jde pouze o mediální dojem?  

Všeobecně mají dnes média jako hlavní bod zájmu informace o válce na Ukrajině a problematiku uprchlíků před válkou. Covid již vyčichl a je málo zajímavý. Také mnoho lidí již ví, že se zde hrály Velké covidové pandemické hry a jednoduše zejména Českou televizi a Novu lidé vypínali. Také pokud je nyní mnoho hodin v televizích válka, nezbývá mediální čas na problematiku covidu, protiprávních opatření, řešení stagflace, na drahotu energií a paliv, na skokové zdražování všeho a chudnutí obyvatel.  

V nemocnici stále leží s covidem vícenež 1700 pacientů, denní nárůsty nových případů se pohybují v tisících. Přesto vláda pokračuje v rozvolňování a dnes de facto žádná protiepidemická opatření neplatí. Je to takto v pořádku?  

Všichni si pamatujeme, jak se před dvěma lety při desítkách a stovkách nakažených zavíraly obce, lidé museli nosit roušky dokonce i na ulici, nesmělo se jezdit mezi okresy… Nyní ani vyšší tisíce nakažených nebrání státu rozvolňovat protiepidemická opatření. To platí nejen u nás, ale i v celé Evropě. Jasně to ukazuje, že nejde o problém zdravotní, ale o problém politický. Covid tady mezi námi je, nejspíše i bude a musíme se s ním naučit žít. Otázkou je, kolik by v chřipkové epidemii leželo v nemocnici v podobné situaci lidí nakažených chřipkou. Myslím si, že by to bylo velmi podobné číslo jako dnes. 

Konec restrikcí a protiepidemických opatření způsobil, že se de facto přestalo preventivně testovat, respektive se testují pouze lidé s příznaky. Nezakládáme si tím na další problémy a další eskalaci pandemie? 

Testovat by se měli pouze lidé s příznaky. Kdo má chřipku nebo omikron, je to dnes prakticky jedno, měl by se adekvátně léčit. Testování bezpříznakových jedinců je pouze vyhazováním peněz. Pokud se však některý podnik nebo firma domluví se svými zaměstnanci a zaplatí jim testování, nic proti tomu. 

Takřka se zastavilo také očkování… Má vůbec cenu se teď dát očkovat, když doposud nejsou k dispozici vakcíny na nové varianty koronaviru?  

Při variantě omikron to může mít význam u nemocných a velmi starých jedinců. Musíme ale vědět, že je to pomoc na relativně velmi krátkou dobu, kdy tato vakcína může navodit přechodně zvýšenou imunitu. V potaz však musíme brát také případné nežádoucí účinky vakcín, o kterých se nemluví. U zdravých dětí je plošné očkování v tuto dobu zcela nesmyslné. 

Mnozí s nervozitou vyhlíží podzim, kdy se zřejmě dá očekávat další nárůst počtu případů. Máme se čeho bát?  

Více než viru se bojím úředníků z WHO, EMA, politiků v EU a v České republice a odborníků z České vakcinologické společnosti! Také se bojím opětovné mediální masáže našimi médii. Po válce na Ukrajině bude potřeba hledat nová mediální témata a nabízí se opět začít na podzim strašit občany našeho státu. První vlaštovky se v České televizi objevují již nyní.

Kdybyste měl odhadnout, máme počítat s tím, že vláda Petra Fialy přistoupí na podzim k některým dalším omezením, které by třeba opět narušily Vánoce či zimní sporty. 

Myslím si, že vláda Změny a PirSTAN předá velkoryse naše národní zdravotní kompetence do rukou nevolených bruselských úředníků a světovými oligarchy sponzorovaného WHO. Ti nepochybně vymyslí pro záchranu lidstva povinné covidové pasy (doklady bezinfekčnosti), které budou nutné pro cestování mezi jednotlivými zeměmi EU. Tím padne hlavní výhoda Schengenu. Potom někoho chytrého u nás napadne, že by šly tyto pasy využít i na státní úrovni a začne opět pozvolná segregace neočkovaných nebo málo očkovaných občanů. To už bude mít většina národa nejen třetí, ale i čtvrtou dávku a bude se po mediální masáži připravovat pátá dávka. Hlavní covidová média budou velmi chytře ústy Kubků, Vašákových, Chlíbků a dalších jim podobných označovat osoby neočkované nebo málo očkované za osoby nezodpovědné, nesolidární s většinovou populací, antivaxery, rusofily, radikály a dalšími narativy, které je mají dehonestovat v očích většinové zmanipulované společnosti. Jejich snaha obhájit se či poukázat na škodlivost takových kroků bude cenzurována, vypínána a zesměšňována. Potom bude velmi záležet na tom, jak se zachová nejen naše, ale i celoevropsky většinová společnost. Zdali si nechá přidělat náhubek a utáhnout obojek, nebo si to nenechá líbit, vyjde do ulic a v příštích volbách covidovým roztleskávačům (politici, média a odborníci) všechno sečte a pošle je do politického, mediálního a odborného propadliště dějin. Zatím zde v Evropě stále platí, že máme dobrovolné očkování. Kdo segregoval neočkované lidi nebo k tomu vybízel, měl by být souzen. Kdo vědomě porušoval zákony a Ústavu, měl by být také souzen.

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: Parlamentní listy

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31