Omluva za spolupráci s Trikolorou

Omluva za spolupráci s Trikolorou

Vážení členové, příznivci a přátelé Svobodných, rádi bychom se v tomto příspěvku vyjádřili k našemu spojení s hnutím Trikolora do voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2021. A také se omluvili našim příznivcům, členům a podporovatelům. A to nejen z důvodu, že hnutí Trikolora veřejně podpořilo Andreje Babiše ve druhém kole.
Když jsme v roce 2021 domlouvali s tehdejším předsedou Václavem Klausem ml. spolupráci do sněmovních voleb, jednalo se z našeho pohledu o propojení dvou mladých pravicových stran, které mají společné programové průsečíky. Například v pohledu na Evropskou unii.

Vzhledem k tehdejším preferencím Svobodných a Trikolory se společná kandidatura jevila jako logická a zajímavá. Činili jsme tak s nejlepším vědomím a svědomím.

Hnutí Trikolora se však v posledních měsících programově transformovalo natolik neslučitelně s naší stranou, že naše tehdejší spojení poškozuje značku Svobodní. A to natolik, že se od našeho bývalého partnera musíme distancovat.
Nesouhlasíme s veřejnou podporou Andreje Babiše. Nesouhlasíme ani s mnoha postoji Trikolory v posledním roce, jejichž rétorika již nepředstavuje pravicovou alternativu.

Uvědomujeme si, že kvůli dnešním postojům hnutí Trikolora naše dřívější spojení vrhá špatný stín na naši značku, naše příznivce, voliče a členy. Za toto bychom se chtěli všem Svobodným upřímně omluvit.

Tuto zkušenost bereme jako ponaučení do příští politické práce, kterou chceme hájit pravicové a demokratické principy.

Vaši Svobodní.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Inkluze zbytečně navyšuje výdaje v českém školství a ubližuje talentovaným i hendikepovaným dětem, uvedla v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Markéta Šichtařová. Zrušením celého projektu by podle ní stát výrazně ušetřil.

Šichtařová zmínila inkluzi jako neúspěšný projekt, který přetěžuje vzdělávací systém i státní pokladnu. „Celkově ten princip je špatně, protože to ubližuje jak talentovaným dětem, tak i hendikepovaným. Ubližuje to i personálu, který se kolem toho točí,“ nechala se slyšet ekonomka.

Nutnost seškrtání výdajů v českém školství zdůraznil i další z hostů pořadu, ekonom Lukáš Kovanda. „Řada expertů na školství se shoduje v tom, že inkluze je nákladné opatření a nenese kýžené ovoce,“ upřesnil.

České a evropské školství celkově by podle něj potřebovalo zásadní reformu. „Úroveň školství v České republice je dlouhodobě neuspokojivá,“ upozornil Kovanda. „Je to fenomén, který je patrný v řadě dalších evropských zemí,“ dodal s poukazem na tristní výsledky evropských studentů v rámci mezinárodních srovnání.

Šichtařová upozornila, že státní aparát by se měl celkově zbavit většího počtu svých zaměstnanců. Například počet úředníků podle ní za posledních deset let výrazně narostl. Zároveň nástroje na zredukování počtu úředníků jsou podle ní značně omezené.

„Problém je spíše technického rázu. Museli bychom pravděpodobně zrušit nebo zásadně předělat služební zákon,“ uvedla Šichtařová. „Zákon velmi komplikuje propouštění i přebytečných státních úředníků,“ uzavřela odbornice.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31