Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Omluva za spolupráci s Trikolorou

Omluva za spolupráci s Trikolorou

Vážení členové, příznivci a přátelé Svobodných, rádi bychom se v tomto příspěvku vyjádřili k našemu spojení s hnutím Trikolora do voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2021. A také se omluvili našim příznivcům, členům a podporovatelům. A to nejen z důvodu, že hnutí Trikolora veřejně podpořilo Andreje Babiše ve druhém kole.
Když jsme v roce 2021 domlouvali s tehdejším předsedou Václavem Klausem ml. spolupráci do sněmovních voleb, jednalo se z našeho pohledu o propojení dvou mladých pravicových stran, které mají společné programové průsečíky. Například v pohledu na Evropskou unii.

Vzhledem k tehdejším preferencím Svobodných a Trikolory se společná kandidatura jevila jako logická a zajímavá. Činili jsme tak s nejlepším vědomím a svědomím.

Hnutí Trikolora se však v posledních měsících programově transformovalo natolik neslučitelně s naší stranou, že naše tehdejší spojení poškozuje značku Svobodní. A to natolik, že se od našeho bývalého partnera musíme distancovat.
Nesouhlasíme s veřejnou podporou Andreje Babiše. Nesouhlasíme ani s mnoha postoji Trikolory v posledním roce, jejichž rétorika již nepředstavuje pravicovou alternativu.

Uvědomujeme si, že kvůli dnešním postojům hnutí Trikolora naše dřívější spojení vrhá špatný stín na naši značku, naše příznivce, voliče a členy. Za toto bychom se chtěli všem Svobodným upřímně omluvit.

Tuto zkušenost bereme jako ponaučení do příští politické práce, kterou chceme hájit pravicové a demokratické principy.

Vaši Svobodní.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31