Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Izrael má právo na pokojnou existenci i na adekvátní reakci

Izrael má právo na pokojnou existenci i na adekvátní reakci

Svobodní zásadně odsuzují útok palestinských teroristů proti Izraeli. Izrael má plné právo a morální povinnost na tuto agresi odpovědět všemi nutnými prostředky. Věříme, že izraelská armáda útok odrazí, násilné řešení konfliktů bude po zásluze potrestáno a barbarské chování se nestane normou.

Kategoricky odmítáme domáhání se práva na sebeurčení prostřednictvím pošlapání práva na život, svobodu a majetek druhých. Zdůrazňujeme, že neexistuje nic jako “právo Palestinců na vlastní stát”. Pojem právo se totiž nevznáší ve vzduchoprázdnu a nutně se musí odvíjet od práv jednotlivce. Ani dlouhodobá složitosti situace v regionu blízkého východu nijak nepopírá tento klíčový princip. Jestliže Palestinci neuznávají základní práva na život, svobodu a majetek, nemohou z této premisy získat žádná práva odvozená jako právo na sebeurčení či jakési právo na vlastní stát.

Zcela zásadně také odsuzujeme dlouhodobou politiku Evropské unie vůči Izraeli a Palestině. Evropská unie věnovala Palestincům celkem více než 8,5 miliardy eur. Údajně na rozvoj. Tyto peníze však byly nepochybně využity na vyzbrojení teroristů. Jako členská země EU tedy neseme na útoku na Izrael také svůj díl viny. Konkrétní osoby zapojené v rámci struktur EU do projektů pomoci Palestině musejí nést politickou zodpovědnost stejně jako ti, kteří tuto pomoc prosazovali a obhajovali. Morálně vzato mají na svých rukách krev nevinných Izraelských obětí.

Co by nás mělo znepokojit, je propalestinská pátá kolona, která nyní radostně slaví v ulicích mnoha evropských měst, chovající se jako nepřátelé uvnitř vlastních hradeb. Je potřeba vyjádřit uspokojení nad tím, že Česká republika stále ještě patří mezi nejbezpečnější země světa, a proto v ulicích Prahy nebo Brna muslimové útok proti Izraeli neoslavují. I zde vidíme, proč je potřeba kategoricky odmítnout migrační politiku na úrovni EU, především migrační kvóty maskované nově jako tzv. migrační pakt, a české politiky, kteří migrační pakt vítají a prosazují, označit nejen za zrádce suverenity naší republiky, ale také za lehkomyslné hazardéry s naší bezpečností.

Republikové předsednictvo strany Svobodní

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31