Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní podporují petici za zachování farmářských trhů na Náplavce během letošního prosince

Svobodní podporují petici za zachování farmářských trhů na Náplavce během letošního prosince

Městem zřizovaná organizace plánuje během letošního prosince nahradit farmářské trhy vánočními. Přičemž se vánoční trhy pravidelně konají na Staroměstském náměstí a v dolní částí Václavského náměstí. Není tak tedy žádný závažný důvod, aby se vánoční trhy musely konat zrovna na pražské náplavce. Situace je o to horší, že současná vládnoucí koalice na pražské radnici (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Piráti) se okázale prezentuje jako podporovatel drobného podnikání. Na celostátní úrovni se pak strany, které vládnou na pražské radnici, zaklínají podporou drobného zemědělství, lokálními potravinami a udržitelností. Návrh na zrušení farmářských trhů na pražské náplavce však dokazuje, že těmto myšlenkám nejsou vnitřně oddáni a líbivá slova jsou jen vábničkou na voliče.

Zrušení farmářských trhů v letošním prosinci bude mít zcela opačný efekt, než je to, k čemu se pražská koalice veřejně hlásí. Dojde k postižení drobných zemědělců, pekařů a mnohých dalších, kteří byli již v minulosti tvrdě zasaženi zavíráním trhů v době koronaviru. Pro mnohé z nich to může být poslední hřebíček do rakve. Protože si stálí návštěvníci nebudou moci nakoupit na svém oblíbeném trhu, poptávka se logicky přesune do maloobchodních řetězců, kde jsou k dostání produkty z celé Evropy. Zatímco česká zelenina bude zbytečně hnít na hnojišti.


Arch s peticí pro vytištění naleznete zde

Elektronickou verzi petice naleznete zde

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31