Izrael vs Palestina: Dvojí metr povede k rozvratu společnosti
Svobodní reagují na situaci v západní Evropě, kde se konají masové demonstrace na podporu Palestiny a proti Izraeli. Tyto demonstrace odkrývají problémy, které způsobila nezvládnutá
Svobodní reagují na situaci v západní Evropě, kde se konají masové demonstrace na podporu Palestiny a proti Izraeli. Tyto demonstrace odkrývají problémy, které způsobila nezvládnutá
Svobodní zásadně odsuzují útok palestinských teroristů proti Izraeli. Izrael má plné právo a morální povinnost na tuto agresi odpovědět všemi nutnými prostředky. Věříme, že izraelská
Nedávný noční raketový útok Íránu na Izrael potvrdil to, co lidé znalí komplikovaných vztahů na Středním východě vědí dávno. Elity íránského islámsko-revolučního režimu, bez ohledu na bezpečnost vlastních lidí, se desítky let snaží vymazat Izrael z mapy.
Europoslanec Jiří Payne (Svobodní) oficiálně vyzval místopředsedkyni Evropské komise Federicu Mogheriniovou, jako vysokou zástupkyni Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, aby uznala Jeruzalém za hlavní město státu Izrael.
Europoslanec Jiří Payne (Svobodní) chce prosadit usnesení, kterým Evropský parlament uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele.
Europoslanec Jiří Payne (Svobodní) vypracoval návrh usnesení, kterým Evropský parlament uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele. Od středy 17. ledna 2018 pro něj začne shánět v podporu mezi dalšími členy EP.
28. března se v Evropském parlamentu konala konference skupiny Přátelé Judeje a Samaří, kterou vede europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.
Inkluze zbytečně navyšuje výdaje v českém školství a ubližuje talentovaným i hendikepovaným dětem, uvedla v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Markéta Šichtařová. Zrušením celého projektu by podle ní stát výrazně ušetřil.
Šichtařová zmínila inkluzi jako neúspěšný projekt, který přetěžuje vzdělávací systém i státní pokladnu. „Celkově ten princip je špatně, protože to ubližuje jak talentovaným dětem, tak i hendikepovaným. Ubližuje to i personálu, který se kolem toho točí,“ nechala se slyšet ekonomka.
Nutnost seškrtání výdajů v českém školství zdůraznil i další z hostů pořadu, ekonom Lukáš Kovanda. „Řada expertů na školství se shoduje v tom, že inkluze je nákladné opatření a nenese kýžené ovoce,“ upřesnil.
České a evropské školství celkově by podle něj potřebovalo zásadní reformu. „Úroveň školství v České republice je dlouhodobě neuspokojivá,“ upozornil Kovanda. „Je to fenomén, který je patrný v řadě dalších evropských zemí,“ dodal s poukazem na tristní výsledky evropských studentů v rámci mezinárodních srovnání.
Šichtařová upozornila, že státní aparát by se měl celkově zbavit většího počtu svých zaměstnanců. Například počet úředníků podle ní za posledních deset let výrazně narostl. Zároveň nástroje na zredukování počtu úředníků jsou podle ní značně omezené.
„Problém je spíše technického rázu. Museli bychom pravděpodobně zrušit nebo zásadně předělat služební zákon,“ uvedla Šichtařová. „Zákon velmi komplikuje propouštění i přebytečných státních úředníků,“ uzavřela odbornice.