Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Hra s důvěrou lidí musí mít své hranice, proto očekáváme konec Prymuly ve funkci.

Hra s důvěrou lidí musí mít své hranice, proto očekáváme konec Prymuly ve funkci.

Ve svém prohlášení ze středy 21. října jsme vyzvali vládu, aby s lidmi jednala v těchto těžkých časech s úctou, na rovinu a dávala veřejnosti najevo, že skutečně stojí stoprocentně na její straně.

Reakce?
Ministr Prymula se ve středu večer sešel s šéfem poslanců ANO Faltýnkem v restauraci, a co hůře, byli přistiženi bez roušek! Veřejnost dostala úplně jiný signál: “Na vás můžeme zakleknout, budeme na vás uvalovat nová a nová pravidla, ale my jsme něco víc. V této krizi, s níž se naše země dosud nepotýkala, jsme si všichni rovni – ale my jsme si rovnější!” Není proto divu, že tato krize se čím dal více považuje za krizi důvěry lidí v politiky.

Ve srovnání s naléhavým patosem, s nímž ministr Prymula vystupuje na tiskových konferencích, toto jednání není jen osobním pochybením – je výrazem pohrdání, výsměchem všem lidem, kteří žijí ve strachu, zda kvůli vládním opatřením přijdou o živobytí a ocitnou se s celou rodinou na pokraji bídy. Je to pohrdání všemi, kdo se od září dusí v rouškách. Ministr Prymula byl nachytán fotografy Blesku ve středu večer. Co si nyní můžeme my, občané, myslet o jeho disciplinovanosti jako takové?

Fotografové Blesku za ním nepochybně nechodí celý den. Můžeme věřit, že pravidla, která na nás s takovým gustem, s takovou sadistickou radostí uvaluje, vždy sám dodržuje? A jak je to mu o ostatních vrcholných politiků? U premiéra Babiše, u pana Faltýnka, u ministra Hamáčka, a dalších. Neustále je nám připomínáno, že jsme v tom společně. Společně to zvládneme. Ministr Prymula právě toto heslo totálně popřel, otočil jeho smysl: jsme v tom společně, my občané, proti vám, papalášským politikům, kteří nemají ani tolik úcty k lidem, aby dodržovali to, co si sami vymysleli! Nebo snad ministr Prymula svým jednáním dává najevo, že o smyslu a účinnost opatření sám pochybuje?

Středeční incident lze číst více způsoby. Ani jeden není pro tuto příšernou vládu příznivý. Poslanec Faltýnek se za schůzku s ministrem Prymulou omluvil. Stačí to? Média v posledních dnech psala o několika případech, kdy restaurace či hospoda, měla i přes přísný zákaz otevřeno. Jak z toho vyvázli jejich majitelé? Stačila jim pouhá omluva, nebo je čeká citelný finanční trest, který poškodí nejen je, ale i jejich rodiny, už tak dost zkoušené vládním omezením?

Omluva v tomto případě nestačí. Tohle nelze jen tak tolerovat. Proto vyzýváme ministra Prymulu k jedinému kroku, který mu v této situaci ještě může alespoň symbolicky vrátit čest: rezignujte na svoji funkci a přenechte ji někomu, kdo bude celou svoji osobností symbolizovat heslo, že jsme v tom všichni společně a zvládneme to!

Prymula bez roušky
Přesně tohle je ten problém

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných
Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Politická rozprava: Pavel Strunz o účelovém používání předběžné opatrnosti

Proslov z Republikového sněmu, 11. 11. 2023.

PŘEPIS PROJEVU

Vážení spolustraníci, vážené spolustranice, milí hosté a samozřejmě, milé hostesky,

pohovořím o předběžné opatrnosti.

Jsem-li předběžně opatrný, nedopustím masovou imigraci ze zemí s jinými kulturními vzorci. Protože vím, že se mi to může vymstít v časovém horizontu jedné generace. Jsem-li předběžně opatrný, nezanedbávám armádu, časová konstanta vybudování armády je deset let, geopolitická situace se však může změnit za kratší dobu. Ještě v roce 2009 v Praze podepisovali Obama a Medvěděv redukci jaderných zbraní, necelých pět let poté Rusko anektovalo Krym. Jsem-li předběžně opatrný, nezakážu si zákonem dva ze tří stabilních zdrojů energie, uhlí a jadernou energetiku, což se vbrzku projeví na energetické bezpečnosti.

Po těchto příkladech oprávněné předběžné opatrnosti považte, co se děje u našich, stále ještě bohatých, sousedů v Německu. V několika politikách, migrace, armáda, jaderná energetika, Německo aplikovalo předběžnou neopatrnost. To má své důsledky. Slabou armádu v turbulentních časech, kriminalita roste, imigranti se zhusta neztotožňují s německým státem, vysoké ceny energií vyhání firmy z Německa, konkurenceschopnost upadá. Proto je těžko pochopitelné, že takto předběžně neopatrné Německo naopak bylo a je předběžně přeopatrnělé stran globálního oteplování, které hypoteticky může mít důsledky až za několik generací. Tedy dlouho po dokonaných důsledcích masové imigrace, zanedbávání armády, odklonu od jádra a uhlí. Německo převzalo paniku Grety Thunberg a stalo se motorem doktríny Green Deal.

Protože se Německo osvědčilo v několika ohledech jako odstrašující příklad, neměla by se Česká republika u něj inspirovat bez mimořádné obezřetnosti. Bohužel je však z některých prohlášení zřejmé, že česká vláda se na toto Německo hodlá čím dál víc orientovat. Hodlá například opakovat některé jeho energetické chyby. Odstoupení od uhlí, masovou podporu obnovitelných zdrojů, ale i zákaz spalovacích motorů. Ministr průmyslu potvrzuje cíl ukončit spalování uhlí do roku 2033, zároveň Petr Fiala protlačuje nestabilní a obtížně regulovatelné obnovitelné zdroje energie bez vyřešení ukládání přebytků.

To si vyžádá paradoxní doplnění energetiky o zdroje spalující zahraniční fosilní palivo, zemní plyn, tedy nyní LNG, i z nestabilního Blízkého Východu, ale i oklikou z Ruska, za vyšší sazby než dříve, samozřejmě. Pokud se tak stane, bude to za cenu ztráty konkurenceschopnosti, za cenu, že se staneme hlubokým dovozcem elektřiny, což též nepřispěje k energetické bezpečnosti. Bude to za cenu obrovských regulací připomínajících socialistické plánované hospodářství, tzn. neférové podmínky a naprosté pokřivení trhu.

Naše vláda přestává být předběžně obezřetná v krátko a střednědobém horizontu.  Používá pouze Green Deal, a přitom se tak děje za situace, kdy větší světoví producenti skleníkových plynů, než je Evropská unie, si konkurenceschopnost takovouto doktrínou nepodkopávají.

Zároveň o správnosti premis antropogenního globálního oteplování pochybují i významní vědci, jedním z nich je kvantový fyzik John Clauser, nositel Nobelovy ceny za fyziku roku 2022. Ten letos podepsal petici proti klimatickému alarmismu. Kolega Clauser říká: „Populární narativ o změně klimatu odráží nebezpečné zkorumpování vědy. Chybná klimatická věda metastázovala do masivní šokové novinářské pseudovědy. Žádná skutečná klimatická krize neexistuje, existuje však krize energetická.“ Takové prohlášení chce odvahu. Nepapouškovat mantry jako dekarbonizace či klimaticky neutrální společnost může dnes vědcovi přinést nepříjemnosti. Pravděpodobnost financování jeho výzkumu se rapidně sníží. To je to zkorumpování vědy, o kterém hovoří Clauser.

Vážení, všiml jsem si nedávno zvláštní symbiózy. Zatímco Čína začíná lovit mozky na Západě, některé mozky na Západě vymýšlejí, jak jí lov usnadnit. Greta Thunberg a její řídící mozky v Evropské unii v zásadě vyhrály. A já doufám, že jenom bitvu, nikoli však válku.

Čekají nás eurovolby. Obdobně jako loni na sněmu, upozorňuji i letos předběžně opatrnicky naše budoucí europoslance, aby se naočkovali proti bruselóze. Ta, jak známo, způsobuje politickou sterilitu u velkých zvířat. Sami sobě položte otázku: co udělala EU za dvacet let našeho členství dobře? Myslím, že těch pozitivních počinů je velmi málo. Naši naočkovaní europoslanci se mohou pokusit to změnit. Konkrétně v energetice mohou prosazovat následující. Postavit se proti zákazu spalovacích motorů samozřejmě, prosazovat jadernou energetiku, bránit nesmyslným regulacím v rámci Green Dealu, neodstupovat od Energetické charty chránící investice do energetiky. Dle zdravého rozumu budou jistě konat i v jiných oblastech a já věřím, že z žádného našeho europoslance se nestane politický EUnuch. Děkuji za pozornost.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31