Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Zastavme dotační fetiš! Svobodní vytáhli evropskou statistiku

Zastavme dotační fetiš! Svobodní vytáhli evropskou statistiku

Česká ekonomika se v posledních letech stala ještě více závislou na nejrůznějších formách státních dotací. Alespoň to potvrzují nejnovější data evropského statistického úřadu, na která v těchto dnech upozornili Svobodní. Z oficiálních statistik podle nich prý vyplývá, že množství dotací vzrostlo o rekordních 163 procent.

 
„Ještě než přišla lockdownová mánie, zvyšoval stát dramaticky objem dotací, které sám rozdává. Od roku 2005 do roku 2019 vzrostl v České republice podle dat Eurostatu objem státních dotací o 163 procent,“ citoval ze statistik Libor Vondráček, předseda Svobodných, který si díky tomu nebral servítky při hodnocení této dotační politiky státu. 
 
 
„Stát vypěstoval z mnoha hráčů na trhu dotační feťáky a česká ekonomika dnes nutně potřebuje dotační detox,“ vzkázal nejen do Strakovy akademie.
 
Vláda Petra Fialy sice v rámci konsolidačního balíčku avizovala snížení množství státních dotací, ale doposud konkrétní škrty nepředstavila. Vládní ODS tak Libor Vondráček připomněl slova někdejšího významného občanského demokrata a předsedy horní komory Parlamentu. „Jaroslav Kubera v jednom rozhovoru řekl, že by dotace měly být trestným činem, minimálně sprostým slovem a my s ním souhlasíme,“ dodal Vondráček. 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31