Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Zakáže Brusel opravovat stará auta?

Zakáže Brusel opravovat stará auta?

Brusel sílí tlak na stará auta. Poté, co si Evropská unie předsevzala, že od roku 2035 zakáže prodej nových aut na benzín a naftu, teď chce podle všeho skoncovat také se starými ojetinami. V unijních kuloárech totiž vzniká dokument, podle kterého budou muset postupovat všechny servisy při opravě aut. EU chce totiž definovat kritéria pro určení, zda je ojeté vozidlo ještě opravitelné, nebo patří do šrotu.

Podle právníka Libora Vondráčka je tak tento krok jen další ukázkou toho, k jak šíleným nápadům se úředníci a politici dnes v Bruselu věnují. „Po povinnosti učinit všechny domy ‚uhlíkově neutrální‘ se diskutuje další ‚rádoby ekologický‘ návrh nařízení o ‚požadavcích na oběhovost projektů vozidel a o nakládání s vozidly s ukončenou životností‘ (2023/0284). Znamená to, že EU zakáže opravovat auta starší 15 let? Pokud ano, nijak by to nevybočovalo z řady šílených nápadů, které se v Bruselu schvalují,“ uvedl Libor Vondráček, předseda Svobodných, podle kterého teď však není jasné, jestli a v jaké podobě EU nakonec tato pravidla schválí.

„Zahraniční média se snaží uklidnit situaci, ale ze zkušenosti víme, že zásadní rozhodnutí probíhají často v ústraní bez většího zájmu, a poté se občan dozví, že se nemá divit, neboť se to přece schválilo už dávno. Mějme se proto na pozoru. Europarlament se již brzy velmi promění a socialisticko-lidovecko-zelená většina se bude snažit na poslední chvíli schválit nejrůznější zákeřnosti, dokud ještě má většinu,“ dodal Vondráček, který vede kandidátku Svobodných do letošních voleb do Evropského parlamentu

Svobodní již v minulosti uspořádali celonárodní petici za zachování aut na benzín a naftu, pod kterou se podepsaly desítky tisíc lidí. I proto slibují, že pokud usednou v Evropském parlamentu, bude zákaz prodeje aut se spalovacím motorem jedním z prvních opatření, které se budou snažit zcela zrušit. 

Převzato z Parlamentních listů

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31