Vládní PES není milé zvířátko, ale ‌zlý pán!

Vládní PES není milé zvířátko, ale ‌zlý pán!

Tisková zpráva, Praha, 18. 11. 2020

Tabulka pro rozvolňování ekonomiky je výsměchem podnikatelům a všem občanům této země. Utahování okovů a omezování svobody přichází na první pohled nepozorovaně pod rouškou COVIDu. Mocným zachutnala moc a nebojí se to veřejně demonstrovat.
Naopak se zpřísňuje. Zavádí se tak přísný limit na počet zákazníků v obchodě (1 na 15m2), který nemá obdoby, ani nikde v zahraničí. Že to spolu se zákazem nedělního prodeje zní komicky? Vedle prohlubování hospodářských škod budeme chytat chřipku v zimě ve frontě před obchodem.
Tabulka i při nulovém ohrožení počítá se zavíráním všech restauračních zařízení ve 24:00 a s omezenou kapacitou uvnitř. Také se počítá s přísným kapacitním omezením návštěvnosti na sportovních akcích i v divadlech a s omezeným počtem zákazníků na metr čtvereční v obchodech. Při nulovém ohrožení se dokonce počítá i s omezeným počtem účastníků na svatbách.
Pokud to vláda myslí vážně, tak tím definitivně posílá na dlažbu umělce, prodavače a řadu dalších. Odborář Dufek tleská. Všichni mohou na rekvalifikaci do montoven. Noční kluby a bary teď mohou definitivně ukončit svoji činnost, protože vláda deklaruje, že už jim nikdy neumožní normálně otevřít. A na sportovních akcích už nikdy nebude vyprodáno.
To nejšílenější nakonec: Vláda deklaruje, že i při ohrožení 0-20 je potřeba mít stále vyhlášen nouzový stav, který bude chtít vláda neustále obnovovat. Existují státy, kde mají výjimečný stav trvale, ale mezi ně se snad řadit nechceme. Do demokracie takové způsoby nepatří.
Z výše uvedených důvodů naprosto odmítáme jakékoliv další prodloužení nouzového stavu, který chce vláda zcela evidentně zneužít k trvalému poškozování svobod občanů a k likvidaci naší ekonomiky. Zastavme to, dokud je čas!

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31