Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní prošli Prahou a připomněli si Aloise Rašína a varovali před atentátem na jeho odkaz

Svobodní prošli Prahou a připomněli si Aloise Rašína a varovali před atentátem na jeho odkaz

„Udržme korunu! Uctěme Rašína!“ Tato hesla skandovali v sobotu 7. ledna členové a příznivci Svobodných, kteří prošli Prahou.

Svobodu a nezávislost, ale také 100. výročí atentátu na někdejšího ministra financí a otce české koruny Aloise Rašína – tyto skutečnosti si připoměli členové a příznivci strany Svobodní v sobotu 7. ledna 2023 při pochodu Prahou. Sraz účastníků byl ve 14:00 nedaleko budovy ČNB. Průvod poté zamířil do Žitné ulice k domu, kde Rašín žil a před nímž byl na něj spáchán vražedný útok.

„Chceme si připomenout nejen osobnost Aloise Rašína, ale také hodnoty, které prosazoval a reprezentoval a o něž v současné době přicházíme. Svobodě se v České republice příliš nedaří, o její nezávislosti nelze vůbec hovořit. Každý, kdo se přijde zúčastnit našeho pochodu, má tak možnost aktivně ukázat, že si přeje sebevědomý, ekonomicky zdravý a nezadlužený stát, s co největší preferencí občanské a podnikatelské svobody,“ říká předseda Svobodných Libor Vondráček.

Právě Rašínovy postoje by podle Svobodných byly i dnes správným receptem na neduhy českého rozpočtu. Je třeba především říznout do výdajové struktury a důkladně snížit zbytné náklady. Rašínovo proslulé heslo „Pracuj a šetři!“ je univerzálně platné. Svobodní rovněž dlouhodobě prosazují zachování české koruny a jasné odmítnutí eura coby národního platidla.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31