Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Očista restaurací? Nikoli, očista odborářů!

Očista restaurací? Nikoli, očista odborářů!

Tisková zpráva, Praha, 19. 11. 2020

Zdeněk Pohlreich trefně a vtipně popsal, jak jednoduše si Bohumír Dufek představuje „krach restaurací a situaci na pracovním trhu“. Pro odlehčení se vás ptáme: „Účastnili byste se takového rekvalifikačního kurzu“.
 

Už bez nadsázky si dáváme další otázku: „Je pan Dufek všeználek, když tvrdí, že je to očistný proces, protože ČR potřebuje jen polovinu nynějších restaurací, zbytek putyk ať klidně zkrachuje“.

Sami si přitom odpovídáme: „Není. Dufek je pouze centrálním plánovačem, který si myslí, že jeho představy mohou popisovat realitu. Nikdy nepodnikal, možná ani nikdy pořádně nepracoval a jeho výroky jsou motivovány jediným: nenávistí vůči svobodě a nezávislosti, které si malí a střední podnikatelé cení a kterou představují“.

Ano, zánik podniku je ve své pravé podstatě očistným procesem, protože něco, co nemůže fungovat, zmizí a uvolní místo podnikateli, který s danými prostředky dokáže pracovat lépe. Jenomže tento princip funguje jen v prostředí volného trhu.

Tento ozdravný proces však nelze nastartovat vládním zákazem činnosti na několik týdnů ani jinou formou regulací. Rozhodnout musí zákazníci.

 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31