Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Očista restaurací? Nikoli, očista odborářů!

Očista restaurací? Nikoli, očista odborářů!

Tisková zpráva, Praha, 19. 11. 2020

Zdeněk Pohlreich trefně a vtipně popsal, jak jednoduše si Bohumír Dufek představuje „krach restaurací a situaci na pracovním trhu“. Pro odlehčení se vás ptáme: „Účastnili byste se takového rekvalifikačního kurzu“.
 

Už bez nadsázky si dáváme další otázku: „Je pan Dufek všeználek, když tvrdí, že je to očistný proces, protože ČR potřebuje jen polovinu nynějších restaurací, zbytek putyk ať klidně zkrachuje“.

Sami si přitom odpovídáme: „Není. Dufek je pouze centrálním plánovačem, který si myslí, že jeho představy mohou popisovat realitu. Nikdy nepodnikal, možná ani nikdy pořádně nepracoval a jeho výroky jsou motivovány jediným: nenávistí vůči svobodě a nezávislosti, které si malí a střední podnikatelé cení a kterou představují“.

Ano, zánik podniku je ve své pravé podstatě očistným procesem, protože něco, co nemůže fungovat, zmizí a uvolní místo podnikateli, který s danými prostředky dokáže pracovat lépe. Jenomže tento princip funguje jen v prostředí volného trhu.

Tento ozdravný proces však nelze nastartovat vládním zákazem činnosti na několik týdnů ani jinou formou regulací. Rozhodnout musí zákazníci.

 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31