Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Lidé se bojí ztráty národní suverenity, řekl v debatě o euru Gregor. Od Jílkové to schytal

Lidé se bojí ztráty národní suverenity, řekl v debatě o euru Gregor. Od Jílkové to schytal

To, že si ve svém pořadu Máte slovo moderátorka Michaela Jílková nebere servítky, je všeobecně známo. Ve včerejším vydání zaměřeném na možné klady a zápory přijetí eura se o tom přesvědčil i jeden ze zástupců „hlasu lidu“ Matěj Gregor, lektor češtiny a literatury z Vítkovic.

Ten si to u moderátorky naprosto rozházel již zhruba po čtvrthodině vysílání, kdy prozradil, že kromě lektorství je také zastupitelem v městské části Ostrava-Vítkovice a místopředsedou Svobodných. „Ale vy jste tady za veřejnost, a to kdybych věděla, tak byste nebyl za veřejnost, “ vyčítala mu Jílková politické působení. „Ale to vše je veřejně dostupné,“ odvětil Gregor, jenže kostky již byly vrženy.

Průchod své nevraživosti dala Jílková zhruba ve 45. minutě pořadu, ze které je krátké video v příspěvku níže. Když Gregor argumentoval nízkou podporou eura u občanů podle průzkumů agentury STEM, skočila mu moderátorka nekompromisně do řeči: „Tak pane Gregore, já vám jenom chci říci, víte, že vy tady opravdu jste za veřejnost a měl byste tedy říkat svoje pocity“. „Když jsem lidmi mluvil, říkali, že se bojí ztráty národní suverenity, bojí se toho, že Evropská centrální banka bude za zády občanů hýbat úrokovými sazbami tak, že to bude výhodné pouze pro velké západní ekonomiky a některé firmy,“ pokračoval Gregor. „Když jsme oslovili některé ekonomy, kteří pořádali přednášky pro lidi, tak na naší petici za korunu, kterou může každý občan on-line podepsat, je spousta podpisů nejen od lidí, ale právě i od těch ekonomů,“ stihl ještě doplnit.

Na Gregorův argument, že by politici o této otázce měli nechat občany rozhodnout v referendu Jílková reagovala, že referendem o vstupu do Evropské unie v roce 2003 jsme se k přijetí eura zavázali a novým referendem bychom porušili smlouvu. Gregorův argument, že smlouvy se dají měnit, nezabral. Naopak. „Mě mrzí, že jsem myslela, že jste tady za veřejnost. Mluvíte tady jako politik, prosím vás, abyste mluvil za občany,“ čílila se moderátorka. „Neříkejte mi jak mám mluvit, pozvali jste si mě snad, abych mluvil za sebe,“ ohradil se Gregor, čímž zvedl stavidla hněvu: „Tady se může mluvit úplně svobodně, ale vy tady říkáte politické floskule, a to mě vadí,“ čertila se Jílková a slovo Gregorovi nekompromisně odebrala.

Převzato z Denik.to

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Matěj Gregor

Matěj Gregor

zastupitel Vítkovic a Moravskoslezský krajský předseda

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31