Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

17. listopad se Svobodnými

17. listopad se Svobodnými

Od rána 17. listopadu si Svobodní připomínali nejen události roku 1939 a 1989, ale i ostatní příklady boje za svobodu.

Na mnoha místech se dnes uklonili Svobodní bojovníkům za svobodu. Již tradičně se nejprve sešli u Hlávkovy koleje. Na Národní třídě položil květinu konkrétně předseda Libor Vondráček a svíčku zapálil Radovan Koutský, první polistopadový starosta města Jáchymov.

„Rád jsem letos už popáté na Národní třídě položil květinu v doprovodu Radovana Koutského, prvního polistopadového starosty města Jáchymov, který byl v těchto místech 17. 11. 1989 a dodnes usiluje o to, abychom žili ve svobodnější zemi. 🙏 Jeho vyprávění o tehdejších událostech jsou vždy velmi zajímavá.

Dnes jsme s kolegy poděkovali těm, co se před 34 a 84 lety postavili za svobodu pro sebe i pro budoucí generace. ✌️

Jsme vděčni, že se statečně ozvali v roce 1939 i za to, že proběhla sametová revoluce. Odklon od vlády jedné strany byl v roce 1989 jednoznačně krokem správným směrem, ale můžeme si dovolit dělat tolik krůčků zpět? Dnes nás o svobodu bohužel připravují i ti lidé, kteří mají plná ústa hodnot a lidských práv, ohrožení svobody je tak v současné době složitější rozpoznat.

Na důkaz toho, že boj o svobodu a odpovednost jednotlivce nikdy nekončí, si každý rok tento den hodláme připomínat bojovníky za svobodu i prosperitu naši země nejen z roku 1939 nebo 1989. 🇨🇿 Dlouhodobě se hrdě hlásíme k odkazu např. k odkazu Aloise Rašína, Karla Havlíčka Borovského či Tomáše Bati a z úcty nejen k nim se jako Svobodní zavazujeme nepřestat usilovat o svobodu pro naše děti,” uvedl k 17. listopadu Libor Vondráček.

Děkujeme všem za účast na svobodné vycházce 17.11. a zejména doktoru Houškovi za další zajímavou trasu po hrobech bojovníků za svobodu.

Libor Vondráček: „Již potřetí jsme si 17. 11. v den boje za svobodu a demokracii připomněli slavné i zapomenuté bojovníky za svobodu. Osudy lidí jako Karel Sladkovský, Josef Barák či Josef Pachmayer jsou obdivuhodné. Za svobodu pro sebe i budoucí generace toho hodně obětovali a mnozí z nich trávili dlouhý čas v těžkém žaláři. Jsem rád, že JUDr. Miroslav Houška pro nás připravil 7 zastavení u hrobů těchto lidí na Olšanských hřbitovech a my jsme si mohli opět uvědomit, že otázka boje za svobodu se netýká jen roku 1939 a 1989. Za svobodu a odpovědnost se bojovalo v průběhu celé historie lidstva a usilovat o ní, bude potřeba i do budoucna.”

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31