Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

17. listopad se Svobodnými

17. listopad se Svobodnými

Od rána 17. listopadu si Svobodní připomínali nejen události roku 1939 a 1989, ale i ostatní příklady boje za svobodu.

Na mnoha místech se dnes uklonili Svobodní bojovníkům za svobodu. Již tradičně se nejprve sešli u Hlávkovy koleje. Na Národní třídě položil květinu konkrétně předseda Libor Vondráček a svíčku zapálil Radovan Koutský, první polistopadový starosta města Jáchymov.

„Rád jsem letos už popáté na Národní třídě položil květinu v doprovodu Radovana Koutského, prvního polistopadového starosty města Jáchymov, který byl v těchto místech 17. 11. 1989 a dodnes usiluje o to, abychom žili ve svobodnější zemi. 🙏 Jeho vyprávění o tehdejších událostech jsou vždy velmi zajímavá.

Dnes jsme s kolegy poděkovali těm, co se před 34 a 84 lety postavili za svobodu pro sebe i pro budoucí generace. ✌️

Jsme vděčni, že se statečně ozvali v roce 1939 i za to, že proběhla sametová revoluce. Odklon od vlády jedné strany byl v roce 1989 jednoznačně krokem správným směrem, ale můžeme si dovolit dělat tolik krůčků zpět? Dnes nás o svobodu bohužel připravují i ti lidé, kteří mají plná ústa hodnot a lidských práv, ohrožení svobody je tak v současné době složitější rozpoznat.

Na důkaz toho, že boj o svobodu a odpovednost jednotlivce nikdy nekončí, si každý rok tento den hodláme připomínat bojovníky za svobodu i prosperitu naši země nejen z roku 1939 nebo 1989. 🇨🇿 Dlouhodobě se hrdě hlásíme k odkazu např. k odkazu Aloise Rašína, Karla Havlíčka Borovského či Tomáše Bati a z úcty nejen k nim se jako Svobodní zavazujeme nepřestat usilovat o svobodu pro naše děti,” uvedl k 17. listopadu Libor Vondráček.

Děkujeme všem za účast na svobodné vycházce 17.11. a zejména doktoru Houškovi za další zajímavou trasu po hrobech bojovníků za svobodu.

Libor Vondráček: „Již potřetí jsme si 17. 11. v den boje za svobodu a demokracii připomněli slavné i zapomenuté bojovníky za svobodu. Osudy lidí jako Karel Sladkovský, Josef Barák či Josef Pachmayer jsou obdivuhodné. Za svobodu pro sebe i budoucí generace toho hodně obětovali a mnozí z nich trávili dlouhý čas v těžkém žaláři. Jsem rád, že JUDr. Miroslav Houška pro nás připravil 7 zastavení u hrobů těchto lidí na Olšanských hřbitovech a my jsme si mohli opět uvědomit, že otázka boje za svobodu se netýká jen roku 1939 a 1989. Za svobodu a odpovědnost se bojovalo v průběhu celé historie lidstva a usilovat o ní, bude potřeba i do budoucna.”

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31