Představujeme naše kandidáty – Alena Veliká

Představujeme naše kandidáty – Alena Veliká

Narozena v roce 1949 ve Stonařově, vdaná, dvě dospělé děti, čtyři vnoučata. Většinu produktivního věku jsem pracovala na úseku personalistiky, propagace a kultury. Posledních osm let před odchodem do penze jsem působila v Třešti jako vedoucí odboru kultury a tisková mluvčí radnice. Dnes ještě pořád řídím TIME Jihlava z.s., který organizuje kulturní a vzdělávací akce.
Ve volném čase se věnuji psaní. V roce 2007 jsem připravila k vydání sborník „Pověsti a povídky z Třeště a okolí“. V roce 2009 jsem napsala velkou obrazovou publikaci o třešťských betlémech a text o Třešti do knihy Cesta městy malíře Roberta Kessnera. Dále pokračování o betlémech Putování za hvězdou (2010) a životopis Čechoaustralana Z Čech až do klokaní kapsy (2010). Nyní připravuji k vydání autentické zážitky odsunutých německých obyvatel z „ Jihlavského jazykového ostrova“ v roce 1945 s pracovním názvem „Toto je ještě ráj“. Ve spolupráci s Nadací Josefa Aloise Schumpetera, jsem organizovala v Třešti dvě celosvětové ekonomické vědecké konference na téma život, dílo a odkaz tohoto světového ekonoma a politika.

Proč kandiduji

Naše strana Svobodní bude razit cestu k zachování suverenity našeho státu tak, aby již nedocházelo k nesmyslným zákazům a nařízením ze strany Bruselu, o kterých nesmíme rozhodovat. Souhlasím s ekonomickým provázáním obchodu v rámci EU, ale nesouhlasím s politikou z pozice síly silnějších států Evropy. I když nejdeme do letošních voleb samostatně, věřím, že lidé budou rozhodovat zodpovědně a uvážlivě.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tomáš Brabenec

Tomáš Brabenec

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31