Milan Vodička
Seznamte se s kandidátem Svobodných na senátora ve volebním obvodu číslo 41 – Benešovsko.

Životopis

Milan Vodička vystudoval Vysokou školu ekonomickou, na které také získal v roce 1990 vědeckou hodnost kandidáta věd. Absolvoval podnikatelský kurs ve vědeckém studijním centru v Turínu.

Milan Vodička se narodil v roce 1949, je ženatý, má čtyři dcery a bydlí s rodinou v Říčanech.

Během své kariéry se pohyboval zejména v podnikatelském prostředí jako manažer, organizátor a ekonom jak v průmyslu, tak i ve službách. Je přes 30 let soudním znalcem v oboru ekonomika.

Jako ředitel Organizačního centra Ministerstva financí připravoval a organizoval Výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, které se úspěšně uskutečnilo v roce 2000 za účasti 180 států světa a nepřekročil rozpočet této akce.

Milan Vodička je zakládajícím členem Strany svobodných občanů a členem Republikového výboru této strany. Celoživotním krédem Milana Vodičky je: nedělat dluhy a používat zdravý rozum.

Program a názory

  • Zrušení senátorské a poslanecké imunity.
  • Přijetí ústavního zákona o vyrovnaném státním rozpočtu
  • Zrušení daně z nabytí majetku a prosazení snížení daně z přidané hodnoty na 14%.
  • Odmítnutí eura
  • Evropská unie je nedemokratické a byrokratické těleso, které plýtvá penězi daňových poplatníků.
  • Prosazuje, aby menšiny neměly více práv než ostatní občané a odmítá multikulturalismus.

Články

Říjnové volby do Senátu nebudou jen lokální záležitost

Každé dva roky se konají v Česku volby do Senátu. Politická scéna i novináři o těchto volbách vždy hovoří jako o volbách druhého řádu. Většinou se argumentuje (a správně), že je nízká volební účast a že horní parlamentní komora má jen omezené možnosti. Letos by to poprvé mohlo být jinak.

Je Evropská unie také v přechodu?

Zvolil jsem si tento titulek proto, že EU nabízí Británii 21 měsíců na přechodné období po odchodu z bloku. Součástí „bruselské nabídky“ je, že v Británii bude další skoro dva roky platit unijní právo, i když se Londýn nebude smět účastnit rozhodovacích procesů.

Volba srdcem? Možná, ale jen v prvním kole

Závěr prezidentské debaty osmi devítin kandidátů v České televizi mě pobavil. Nejméně čtyři kandidáti nás přesvědčovali, abychom volili srdcem. Jeden z nich si dokonce sahal do míst, kde by anatom srdce ani po pěti pivech nehledal.

Prasečí chlívek – dar premiéra Sobotky premiérovi Babišovi

Pozorně sleduji už přes dvacet let kauzu odkoupení vepřína v Letech u Písku. Začalo to tím, že na místě sběrného kárného tábora pro Romy v období protektorátu byl vybudován v 70. letech 20. století zemědělský podnik – velkokapacitní vepřín. Ten byl v 90. letech privatizován a provozuje ho akciová společnost AGPI.

Bravo pane prezidente, bravo pane premiére

Už dlouho jsem nejásal nad současnou politickou situací tak, jako v posledních týdnech. Vláda regulací, byrokracie a buzerace občanů i podnikatelů konečně padne!

Už se ve vládě zase hledají zdroje

Šéf hnutí ANO před volbami sliboval, že daně nezvýší a najde někde ztracené, nebo rozkradené miliardy. Dokonce se kasal, že zabránil koaličním socialistům zavádět sektorové korporátní daně. A najednou prohlašuje, že pokud nebude mít úspěch jeho elektronická evidence tržeb, pak prý nezbude, než navyšovat daně.

Svobodní jsou jediná pravicová strana

Málokdo věří, že předčasné volby uskuteční nějaký zázrak, pročistí politickou scénu a přinesou zásadní obrat. Přesto trochu přetrvává politická iluze, že volbami se zbavíme kmotrů, kariéristů a neschopných hlupáků.

Média

V České televizi o policii

Milan Vodička v pořadu politické spektrum o úloze policie.

Sociální sítě

  Milan Vodička na facebooku