Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Plzenští Svobodní podpořili psí útulky

Plzenští Svobodní podpořili psí útulky

Dnes večer se v plzeňském Borském parku uskutečnil už jedenáctý Charitativní běh Plzní na podporu psích miláčků. Běhu se účastnili i čtyři členové Svobodných – dvojka plzeňské kandidátky Jiří Pešík, krajský místopředseda Pavel Špalek a členové Republikového výboru Václav Dušek a Kateřina Rýglová. „Charitativních běhů se účastníme pravidelně. Rádi sportujeme a zde během podporujeme dobrou věc, o to mám z běhu větší radost,“ popsal svoji motivaci Václav Dušek. Běžci totiž před startem platí startovné, které je pak předáno psím útulkům.

Pětikilometrovou trať spolu s nimi absolvovaly stovky dalších běžkyň a běžců. „Běhám ráda, běh je pro mě jedním ze symbolů svobody. Po doběhnutí si však nejraději dám dvanáctku,“ svěřila se Kateřina Rýglová. Dvanáctka je letos pro Svobodné symbolické číslo, neboť tímto číslem budou označeny jejich volební lístky.

„S běháním jsem začal před více než třemi lety. Díky tomu jsem měl možnost se účastnit již prvního běhu. Tenkrát to byla spontánní akce, navíc se konala v mrazivém prosincovém večeru. Samotní organizátoři byli překvapení, kolik lidí přišlo, navíc museli před závodem řešit mnoho administrativních problémů,“ vzpomíná Jiří Pešík. „Dnes je akce svým rozsahem někde jinde, její myšlenka však zůstala zachována.“

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31