Svobodní vsadili na srdcovou sedmu z Jindřichohradecka!

Svobodní vsadili na srdcovou sedmu z Jindřichohradecka!

Po špatné zkušenosti z námluv s Trikolorou, kdy zástupci Svobodných byli manažery kampaně před uzávěrkou, na žádost sponzora, odejiti ze společné kandidátky, Svobodní sestavili pro Jižní Čechy kandidátku vlastní, vedenou samotným předsedou Svobodných Liborem Vondráčkem. Svými zkušenostmi z praxe pomůže komunální uskupení Hradec Srdcem a Rozumem, které právě zákulisním hráčům na Jindřichohradecku kazí plány.

Naše snažení posouváme o level výš a spolu s cestou do aktivního vedení města chceme také zabojovat o vliv ve vyšších strukturách, které zásadně ovlivňují naše město a region. Minimálně přes peníze na rozvoj a jako zřizovatel středních škol a nemocnice. Aby nám tady neměnili ředitele, jízdní řády a nešmodrchali silniční síť, kdykoli se někomu zamane,“ uvádí Hradec Srdcem a Rozumem na facebooku. A dodává: „Nechceme, aby se nám zákulisní vlivy, které jsme vyprovodili dveřmi, vrátily zase oknem. V neposlední řadě je nejvyšší čas, začít tlačit zpátky směrem do větších svobod a hledat spojence proti jakékoli narůstající šikaně a absurditám, které zdravý rozum neumí pobrat.“

Svobodní dlouhodobě prosazují decentralizaci, protože si myslíme, že jen místní znají dokonale svou obec, její radosti i starosti a potřebují jen podporu. Z toho důvodu jsme se spojili s úspěšnými zastupiteli a radními, neboť jejich zkušenosti z praxe a řešení problémů obcí jsou nenahraditelnou devizou. 

Prosperita obcí by měla být závislá na šikovnosti starosty a na kvalitě projektu, se kterým potřebuje pomoci, ne na tom být „ve správné partě“.

Kromě zásadového pohledu shora, který má v nelibosti jakékoli přerozdělování a dotace, koukáme na kraj také praktickýma očima lidí v komunále. Máme totiž ve svých řadách zastupitele, kteří se úspěšně perou za své občany. Starostové se tak mohou spolehnout, že společně dohlédneme na to, aby se s nimi kraj bavil o důležitých věcech. Změna ředitele střední školy nebo stavba kruháče před vjezdem do města už se neobejde bez dostatečné komunikace s lidmi, kterých se takové změny bytostně dotýkají,“ říká lídr jihočeské kandidátky Libor Vondráček.

Tímto však spolupráce Svobodných a party jindřichohradeckých srdcařů nekončí – Svobodní nominovali nezávislého kandidáta Jardu Chalupského do Senátu, aby tam jako člověk z praxe hlídal nedomyšlenosti zákonodárců. Jako bývalému auditorovi procesů, postupů a pravidel by se mu to mohlo dařit. Navíc je poměrně úspěšný v pomáhání lidem kolem sebe řešit největší každodenní trable.

Stačí se tedy semknout a vzájemně si pomoci.
Proto… Svobodní srdcaři všech obcí, spojme se!

WEB SVOBODNÍ – JIHOČESKÝ KRAJ – CELÁ KANDIDÁTKA
WEB HRADEC SRDCEM A ROZUMEM

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Aleš Procházka

Aleš Procházka

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31