Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018 Jsou tu! Po čtyřech letech si budo…

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018 Jsou tu! Po čtyřech letech si budo…

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018
Jsou tu! Po čtyřech letech si budou Pražané volit své zástupce v zastupitelstvech městských částí a také v zastupitelstvu magistrátním. Svobodní šli v pražských městských částech cestou dvojí. Již zkraje roku začala konkrétní jednání o společné kandidátní listině do voleb do ZHMP. Výsledkem je pět Svobodných na kandidátní listině ODS. S netrpělivostí čekáme, zda svou kandidaturu promění v zisk mandátu nejen 10. Tomáš Štampach, ale i 15. Jiří Kubíček. V 18 městských částech kandidují Svobodní i do jednotlivých ZMČ. Někteří zvolili cestu samostatné kandidátní listiny (P5, P11, P13 a P21), jinde své síly spojili s některým jiným kandidujícím subjektem (P1, P2, P3, P4, P6, P7, P8, P9, P10, P14, P17, P18, P22 a P- Klánovice). Takže můžeme najít Svobodné různě na společné listině s nominanty ODS, Pro Prahu, Soukromníků, STAN a nezávislých kandidátů, listina ODS v Kolodějích má „jen“ naši podporu. Svobodní v zastupitelstvech MČ obhajují šest získaných mandátů z roku 2014. Přejme si, abychom po víkendu mohli blahopřát k volebnímu úspěchu většímu počtu Svobodných zastupitelů.
POJĎME K VOLBÁM A ZVOLME SVOBODNÉ DO ZASTUPITELSTEV!!
Link: https://www.facebook.com/svobodni.praha/videos/2394319320584829/

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31