TZ: Svobodní chtějí sjednotit pravici

TZ: Svobodní chtějí sjednotit pravici

ZAHÁJILI JEDNÁNÍ O PŘEDVOLEBNÍ SPOLUPRÁCI

Strana svobodných občanů (Svobodní) chce zabránit dalšímu tříštění pravicové části spektra a zahájila jednání s potenciálními partnery o případném společném postupu před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V první řadě musíme zjistit, zda máme s vybranými politickými subjekty shodné programové body. Teprve pak bude možno v jednáních pokročit ke konkrétnějším obrysům případné předvolební spolupráce.

Naším cílem je zabránit pokračování velké koalice ODS + ČSSD, která hrozí navzdory zdánlivému „soupeření“ obou velkých stran. Obě strany společnými silami pohodlně schválily Lisabonskou smlouvu, vytvořily úřednickou vládu, schválily šrotovné a nyní se chystají přehlasovat prezidentské veto antidiskriminačního zákona. Jejich spojenectví se stalo realitou a je pravděpodobným vyústěním předčasných voleb.

„Mohu potvrdit, že jsem již mluvil např. s panem Kalouskem a paní Bobošíkovou. V dalších dnech mě čekají další schůzky. Věřím, že se nám podaří aspoň s některými partnery dospět k dohodě, potřebné a užitečné pro celou naši republiku a její občany,“ sdělil dnes předseda Svobodných Petr Mach.

Další informace poskytneme později – po absolvování dalších rozhovorů. O případné předvolební spolupráci bude rozhodovat Republikový výbor, který již předseda Mach svolal na 21. června (od 15 hod. v pražském Autoklubu, Opletalova ul.).

Kateřina Bouda Kašparová
mediální zástupce Strany svobodných občanů

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31