TZ o předvolebních jednáních

TZ o předvolebních jednáních

JEDNÁNÍ S RADKEM JOHNEM POKRAČUJÍ
S BOBOŠÍKOVOU ANI HYBÁŠKOVOU NE

Představitelé Strany svobodných občanů (Svobodní) pokračují v jednáních s politickými stranami o možné předvolební spolupráci.

Nedohodou skončila jednání s Janou Bobošíkovou.
„Nepřijal jsem nabídku opustit Svobodné, abych reprezentoval populistickou politiku paní Bobošíkové na její kandidátce. Stranu svobodných občanů založenou na idejích ekonomického liberalismu nevyměníme za účelový politický slepenec,“ vysvětlil předseda Svobodných Petr Mach.

„Případným spojením s paní Bobošíkovou bychom ztratili svoje myšlenky a identitu a naši voliči by nás zavrhli. Přišli bychom o šanci prosadit náš hlavní záměr – změnit českou politickou kulturu. Nejde udělat prostý součet preferencí našich stran z eurovoleb. Volby do Poslanecké sněmovny jsou o zcela jiných tématech,“ doplnil David Hulínský, předseda pražského krajského sdružení Svobodných, který se jednání s dalšími subjekty též účastní.

Dále pokračují jednání se stranou Věci veřejné, která má blízký liberálně ekonomický program a jejíž Konference 21. června v Praze na Žofíně o spolupráci středo-pravicových stran se zúčastní i Petr Mach.

V kontaktu jsme stále i s Vladimírem Železným.

Zcela mylné jsou ovšem úvahy uvedené v některých médiích v minulých dnech, že Svobodní hodlají zahájit rozhovory s paní Hybáškovou. Jednání s tímto politickým uskupení rozhodně nemáme ani jsme nikdy neměli v úmyslu. Jedná se o nedorozumění.

Pro úplnost dodejme, že pokus o kontakt s nově zakládanou TOP 09 zkrachoval na samém počátku – M. Kalousek setkání odmítl.

Kateřina Bouda Kašparová
mediální zástupce Strany svobodných občanů

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31