Svobodní přejí dětem, rodičům i učitelům více svobody

Svobodní přejí dětem, rodičům i učitelům více svobody

Je čas pololetního vysvědčení a prázdnin. Děti se těší na volno a někteří rodiče už netrpělivě čekají na vyznamenání nebo samé jedničky.

Pokud některým rodičům vyhovuje tento systém, je to v pořádku a jejich věc. Ale společnost by měla myslet i na ty pedagogy, děti a rodiče, kteří se této soutěže nechtějí účastnit, a umožnit bez obstrukcí existenci základních a středních škol, které jsou prostě jenom jiné.

Svobodní vždy odmítali a dál odmítají systém centrálního řízení vzdělávání, který upírá rodičům právo rozhodovat o výchově svých dětí a který brání nadaným jedincům rozvíjet svůj individuální talent dle svých specifických potřeb.

Svobodní podporují vznik vzdělávacího systému, který by jeho aktérům ponechával maximální svobodu při výběru formy i obsahu vzdělávání, právo rodičů na výchovu svých dětí a omezoval vliv státu na proces vzdělávání jednotlivce.

Svobodní přejí dětem, rodičům i učitelům více svobody ve škole, méně centralizace, vzdělávacích plánů a nařízení. Posuňme rozhodování o základních a středních školách blíže pedagogům, žákům a jejich rodičům a úměrně tomu snižme vliv státních úředníků na jejich podobu.

Za Svobodné
Oldřich Horák,
odborný mluvčí Svobodných pro oblast školství a vzdělávání

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31