Šoška: Zeman na Hrad? Ne, díky

Šoška: Zeman na Hrad? Ne, díky

Bohužel musím říci, že nemám z finalistů radost. O Hrad bojují dva eurofilové domnívající se, že centralizace moci do rukou armády eurokratů nám pomůže k většímu blahu. Dalším negativním faktorem je náklonnost ke společné měně – euru. Liberálně euroskeptickému pravičákovi opravdu ani nepomáhá fakt, že jsou kandidáti silně levicoví. Přes všechny společné výtky jsem se rozhodl hodit do volební urny obálku s Jiřím Drahošem.

Proč je pro mě Miloš Zeman větším zlem?

Lež a nenávist vítězí, pravda a láska padla na kolena

Tak by se mohla definovat dezinformační kampaň současného prezidenta Miloše Zemana proti jeho oponentovi Jiřímu Drahošovi. Nejčastěji se dozvídáme, že Drahoš je “vítač”, přitom on sám několikrát deklaroval svůj postoj proti migračním kvótám. Využívaným argumentem je tzv. výzva vědců, přičemž ta fakticky nabádá pouze k zachování chladné hlavy proti hysterii v migrační krizí.

Sliby chyby

“Jen blbec nemění názory.” I tento výrok patří současné hlavě státu. Teorii často uplatňuje v praxi. Jeden by u prezidenta mohl čekat kontinuitu názorů a dodržování jeho slov, nicméně lhaní je u Miloše Zemana silnější parketa. Jeho nejslavnější lež posvětil i soud, a to v kauze “Hitler je gentleman”. Pokud jde o nedodržování slibů, zmíním jich několik:

  • Nebudu dělat žádnou kampaň. (Billboardy po republice, plakáty po městech, návštěvy TV Barrandov.)
  • Veto nevyužiji, je to výraz zoufalství. (Celkem sedmkrát využil možnosti vetování zákona.)
  • Milost udělím jen vážně nemocným. (Milost pro odsouzeného vraha Jiřího Kajínka.)
  • Bez 101 podpisů nepověřím premiéra. (Jmenoval Andreje Babiše i bez oněch podpisů.)

Oslíčku, otřes se

Transparentnost volebního účtu Miloše Zemana velmi pokulhává. Ve skutečnosti využil mezery v zákoně a dar bezmála 8 milionů korun byl zaslán spolkem “Přátel Miloše Zemana”. Není možné tedy zjistit původ těchto finančních zdrojů. Nedávno na to v rozhovoru DVTV se senátorem Janem Velebou, který je členem spolku, upozornil moderátor Martin Veselovský. Ptal se jej kdo dar financoval. Po několikaminutovém uhýbání od tématu senátor Veleba předčasně opustil natáčecí studio.

Nemocný zdravý

Všichni se shodneme na jedné věci, primárním úkolem prezidenta republiky je reprezentovat stát. Bez jakýchkoliv debat je všem jasné, že Miloš Zeman není schopen tuto činnost plnohodnotně zastoupit. V televizích vídáme videa padající obuvi, chytání bodyguardy či kymácení za řečnickým pultem. Ironií je věta: “Jsem stále mladý a plný sil,” vyřčená Milošem Zemanem na tiskové konferenci po výsledku prvního kola prezidentských voleb, a to několik minut před odchodem za pomoci dalších mužů.

Tři mušketýři

Samostatnou kapitolou jsou lidé, kterými se současná hlava státu obklopuje. Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář, kterému nebyla udělena příslušná bezpečnostní prověrka. Martin Nejedlý, jehož angažmá na Hradě považují britské a americké tajné služby za současně nejvyšší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na území ČR. Svatou trojici uzavírá Jiří Ovčáček. Nejznámější tiskový mluvčí v historii České republiky, který ve spojení se samotným prezidentem působí jako konkurenční duo pro Voskovce a Wericha..

Obsahem výuky politologie

Seznam politických afér v dobách polistopadového vývoje České republiky. Tak se jmenovalo téma semináře politického systému na Univerzitě Palackého. Právě tam byl Miloš Zeman zdrojem inspirace. To zejména v kauzách: Lidový dům, Olovo, Štiřín a Opoziční smlouva.

Závěrem bych chtěl požádat všechny, abyste se při své volbě nenechali ovlivnit dezinformací. Ověřujte si informace z několika dostupných zdrojů. Nevěřte všemu, co je psáno na internetu. Zvažte chování, praktiky i veškeré excesy prezidenta Miloše Zemana. Nenechávejte naši zemi na holičkách, přijďte volit rozumem, srdcem a pro dobro naší země.

Marek Šoška,
místopředseda Svobodných v Jihomoravském kraji

Články vyjadřují pouze osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem Svobodných, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31