Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Pajonk: K volbám půjdu, ale Zemana volit nebudu

Pajonk: K volbám půjdu, ale Zemana volit nebudu

Nechci soudit voliče Miloše Zemana, ani voliče Jiřího Drahoše. To mi nejvíce ze všeho připadá na těchto volbách odporné. Přesto nakonec volit půjdu a nebudu volit Miloše Zemana.

Oba kandidáti jsou pro mě špatní. Oba chtějí více EU, oba nepovažují skutečné občanské a ekonomické svobody za podstatné téma.

Proč ale nebudu volit Miloše Zemana?

Protože Miloš Zeman vnesl do české politiky něco, co ji může totálně zničit. Je to tolerance ke lži. Miloš Zeman sedí na Hradě a jeho vlajka zní „Pravda vítězí“. On sám byl soudně usvědčen ze lži a také naprosto bez problémů říká nepravdy ve svých projevech, říká nepravdy o svých oponentech a jeho kampaň je založena primárně na vytvoření dojmu, že Jiří Drahoš je vítač imigrantů. Myslím si, že to není v podstatě pravda a také že je to vymyšlená kampaň. Když se tento styl kampaně osvědčí a Zeman zvítězí, tak to bude pro další české politiky znamenat, že takto se má vést kampaň. Že se má lidem lhát a mají se šířit hoaxy, tedy falešné zprávy. To bude pro naši politiku dlouhodobě velmi špatné. Proto nemůžu volit Miloše Zemana.

Není to tím, že bych neviděl určitou propagandu ze strany Jiřího Drahoše. Ta je tam samozřejmě také. Média, jako je Česká televize, jej pravděpodobně podporují. Má za sebou další kandidáty a mediální moc, kterou jen tak nějaký kandidát nedostane.

Přes to všechno, to, že Miloš Zeman naprosto otevřeně toleruje lži, je důvod, proč jej já, jako předseda Svobodných, nemohu volit.

Tomáš Pajonk,
předseda Svobodných a zastupitel Zlínského kraje

Proč nemohu volit Miloše Zemana.Oba kandidáti jsou pro mě špatní. Oba chtějí více EU, oba nepovažují skutečné občanské a ekonomické svobody za podstatné téma.Miloš Zeman však otevřeně několikrát i lhal. O Peroutkovi prohrál i soud. Jeho kampaň je navíc založena převážně na velmi zkresleném obvinění, že Drahoš je vítač imigrantů. V drsnější verzi pak prý podporuje islamizaci země.Pokud takto vyhraje, ukáže ostatním, že lhát a hrubě manipulovat je správně. Není. Nechci, aby další kandidáti tuto taktiku zkoušeli také. Proto pro něj nemohu hlasovat.

Zveřejnil(a) Tomáš Pajonk dne 20. leden 2018

 

Články vyjadřují pouze osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem Svobodných, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31