MACH: Zastavme to strašné přerozdělování!

MACH: Zastavme to strašné přerozdělování!

Současný systém veřejných financí bere lidem svobodu rozhodování o svých vlastních výdělcích, postrádá odpovědnost v podobě vyrovnaného hospodaření a je nespravedlivý v důsledku existence mnoha různých úlev a výjimek ve prospěch jedněch, na úkor druhých.

Je potřeba zvýšit svobodu nakládání lidí s jejich vlastními výdělky a snížit nespravedlnosti daňového a přerozdělovacího systému. Doprovodným efektem takového zvýšení svobody a spravedlnosti bude zvýšení tempa hospodářského růstu. Jen svoboda volby a neutrální zdanění, které neurčuje poplatníkům jak se mají chovat, umožňuje hospodářský růst.

Hospodaření státu utržené ze řetězu

Vláda nám bere pomocí různých daní 37% našich výdělků. Strmý růst zdanění nastartovala v roce 2002 vláda Vladimíra Špidly a rekordní zdaňování pokračovalo i za vlády Mirka Topolánka.

Ještě vyšší než daně jsou dlouhodobě vládní výdaje. Vlády všech barev rozdávaly veřejné peníze na dluh, který již přesáhl 1 bilion korun. Přes pravicové proklamace, Topolánkova vláda zadlužování jen zrychlila.

Jen úroky z vládního dluhu v roce 2009 dosahují 48 miliard korun. Celkově se jen za poslední 4 roky na úrocích zaplatilo 165 miliard korun.

Jinými slovy, veřejné finance potřebují razantní léčbu. Ne špidlovskou, ne topolánkovskou. Skutečnou změnu, která zvýší svobodu.

Svobodní jako jediná politická strana předstoupí před voliče se skutečným plánem na omezení vládního přerozdělování. Detaily představíme na začátku kampaně.

Petr Mach je předsedou Svobodných. Publikováno na blog.ihned.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31