Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Liberečtí Svobodní zvolili své vedení

Liberečtí Svobodní zvolili své vedení

V Liberci zasedal ustavující sněm sdružení Strany svobodných občanů (Svobodní) Libereckého kraje ve čtvrtek 9. dubna. Republikové předsednictvo svolává dle Stanov postupně všechny krajské ustavující sněmy, které volí své vedení – předsedu a místopředsedy – a tím zahájí de facto svoji činnost.

Předsedou Libereckého sdružení Svobodných byl zvolen Rostislav Miler (39 let, manažer, Jablonec nad Nisou). Liberecký sněm dále zvolil čtyři místopředsedy – stali se jimi: Jakub Špeta (25 let, Turnov), Vladislav Nejedlý (25 let, student a publicista, Turnov), Michal Chrvala (26 let, podnikatel, Jablonec nad Nisou) a Petr Dvořáček (26 let, dotační poradce, Liberec).

"Jednoznačnou prioritou je pro nás zapojení všech našich členů a registrovaných příznivců do kontaktní kampaně. Chceme oslovovat voliče přímo, což bude od nás vyžadovat mimořádné osobní nasazení. Jsme však přesvědčeni, že právě férová a otevřená kampaň nám přinese úspěch," řekl po sněmu za Liberecké vedení místopředseda Špeta.

Před samotným sněmem se jako obvykle konala beseda předsedy strany Petra Macha s občany. Diskuse se vedla především o tématech, jako je Lisabonská smlouva, současná politická situace, volby do Evropského parlamentu jaké jsou názory strany na různá politická témata.

Krajská sdružení Svobodných se již ustavila téměř ve všech krajích ČR. V nejbližších dnech se ještě sejde sněm Svobodných v kraji Karlovarském (14.4.).
 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31