Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

KREMLÍK: Biopaliva nechce už ani Greenpeace

KREMLÍK: Biopaliva nechce už ani Greenpeace

Parlamentem i senátem prošla novela zákona o ovzduší, který zvýšila přimíchávání biopaliv (u nafty dokonce na 6%). Doufejme, že poslanci budou mít rozum a nebudou se snažit presidentské veto přehlasovat. Proč?

a) 21.dubna 2010 Evropská komise musela po nátlaku Reuters odtajnit dokument, který ukazuje, že biopaliva jsou 4xhorší než fosilní paliva. Co se týče vlivu na skleníkové plyny (viz zde)

b) Na konci března 2010 studie IFPRI Evropské komisi doporučila, že biopaliva nesmí překročit 5,6% protože ve větší míře už jsou pro životní prostředí škodlivá. (viz)

c) Biopaliva odsoudila už studie OECD z roku 2008 (viz)

Biopaliva první generace jsou pro přírodu špatná. Biopaliva druhé generace jsou teprve ve vývoji. Tak jako tak mohou vyřešit jen zlomek naší palivové spotřeby – jinak by nám nestačil na jejich pěstování celý povrch Zeměkoule.

Naproti tomu uranu máme dost a dost. Jadernou energetiku doporučila v roce 2008 Pačesova komise jako pro nás optimální řešení.

Biopaliva byla slepá ulička. Těží z ní jen lobbisté.

EU SPLNILA KJÓTSKÝ PROTOKOL ÚČETNÍMI TRIKY

(guardian, theecologist, allgov, sei)  Podle loňské studie SEI (Stockholm Environment Institute) je evropská politika boje proti skleníkovým plynům jen papírový tygr. Například Velká Británie vykazuje, že se jí jakoby podařilo splnit Kjótský protokol a snížila emise skleníkových plynů od roku 1990 asi o 18%. Toho se však dosáhlo tím, že výrobní fabriky byly přestěhovány mimo EU, často do Číny. Spolu s nimi z EU mizí pracovní místa a HDP. Emise tedy zmizí v EU a protunelují do Číny. Výrobky vyrobené v Číně se pak dovezou zpátky do Británie.

Je to takové „zametání evropských GHG emisí pod čínský koberec.“ Čína v roce 2007 překonala USA a stala se jedničkou v emisích skleníkových plynů. Ale celá třetina výroby je výroba pro vyspělé země.

Pokud se podíváme na růst britské spotřeby výrobků (při jejichž výrobě vznikají emise), ukáže se, že VE SKUTEČNOSTI emise, za které Britové nesou odpovědnost, vzrostly o více jak 20%.

Interní dokument Evropské komise, který unikl na veřejnost počátkem roku 2010, zase ukazuje, že EK plánovala účetními podvody papírově splnit i ekologické cíle v otázce biopaliv. Palmové plantáže by se překlasifikovaly na „pralesy“ a tím by na papíře už jakoby nedocházelo k likvidaci pralesů, když se vykácí a nahradí pěstováním biopaliv.

Eko-aktivisté takovéto fiktivní předstírané ochraně přírody říkají „greenwash“.

EVROPSKÁ KOMISE UTAJOVALA ŠKODLIVOST BIOPALIV

(euractiv, reuters) Cožpak to nemá konce? Alarmisté, kteří chtějí prosadit uhlíkový byznys zase utajovali data. Tentokrát nešlo o klimatology, ale o Evropskou komisi, která obcházela zákon o svobodě informací. Eko-aktivisté pohrozili v březnu soudní žalobou, pokud Evropská komise nezveřejní studie  o negativních dopadech biopaliv. 21.dubna 2010 EK ustoupila nátlaku Reuters a uvolnila dodatek, který v prosinci odstřihla od jedné studie a utajila ho.

Studie říká, že biopaliva mohou mít až čtyřikrát vyšší uhlíkovou stopu nežli fosilní paliva!

Když o biopaliva nestojí ani eko-aktivisté, čí zájmy tedy EK zastupuje?

Spekulace s nadsázkou: Možná jde o skryté šrotovné. Nekvalitní biopaliva vám rychleji prodřou motor, auto vyhodíte a musíte si koupit nové. A tím se podpoří automobilový sektor. (:-)

Vítězslav Kremlík je členem Svobodných. Převzato z www.klimaskeptik.cz

 

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31