Kašparová: Proč lže místopředseda vlády

Kašparová: Proč lže místopředseda vlády

Pan Vondra v rozhovoru pro Lidovky říká o Lisabonské smlouvě celou řadu polopravd či přímo lží. Proč nás tak vehementně tlačí do jasně nevýhodné smlouvy? A proč není stejná pozornost v médiích věnována opačnému názoru na tuto smlouvu? Proč se ještě nikde neobjevil aspoň stručně výčet všech nebezpečí, která nám = malému státu po schválení LS vlastně hrozí?

Pan Vondra je jeden z těch, kteří straší před tím, že jsme poslední, kdo ještě neratifikoval LS. Přitom už to je první lež jako věž, lidově řečeno. LS dosud neratifikovalo celkem 6 zemí:
1. Velká Británie: vyjednána nadřazenost domácího práva nad Listinou základních práv EU, možnost ponechání národní měny, výjimky pro Bank of England. Královna neodeslala ratifikační listiny;
2. Německo: prezident nepodepsal ratifikační listinu, přes 50 poslanců spolkového sněmu podalo žalobu k ústavnímu soudu – ten o přípustnosti LS rozhodne až za několik měsíců. Čtyři z osmi soudců zpochybnili soulad LS s německou ústavou.
3. Polsko: Prezident nepodepsal ratifikační listinu, vyjednána nadřazenost domácího práva nad Listinou základních práv EU.
4. Finsko: Neratifikováno, proti jsou Alandské ostrovy, autonomní součást Finska, kterým vadí, že zavedením Lisabonské smlouvy by byla anulována jejich autonomie
– EU by vůči nim získala práva, která neměla ani Finská vláda. Souhlas ostrovů je
k ratifikaci nezbytný.
5. Irsko: Ratifikace zamítnuta referendem 12. 6. 2008.
6. Česko: Ratifikaci provádí prezident, ale potřebuje k ní souhlas obou parlamentních komor. Senát má hlasovat počátkem týdne.
Více detailů je mj. na www.nelisabonu.cz a samozřejmě i na www.svobodni.cz

Ale pojďme dále. Pan Vondra nás všechny doslovně straší tím, že se na nás (mírně řečeno) nazlobí bruselští mocipáni!!! No posuďte sami, co řekl na otázku redaktora LN "Co by se stalo, kdyby Lisabon v Senátu padl?" Odpověď vicepremiéra Vondry fakt stojí za to: "…každopádně by nám to přineslo problém. Řada evropských státníků do toho investovala hodně politického kapitálu, ty investice byly značné, zasahuje to establishment napříč Evropou, a asi by se netvářili, že se nic nestalo."

Máme se tedy vážně bát "bruselského hněvu"??? Tohle přesně má pan Vondra na mysli?

A proč pak tedy jeho ODS má na bilboardech "Řešení místo strašení"? Chápu správně pana Vondru, že ono ŘEŠENÍ MÍSTO STRAŠENÍ dle ODS znamená vlastně honem rychle poslechnout mocný Brusel a zalézt do kouta (=schválit LS dle rozkazu EU)? No to už snad máme za sebou, tyhle časy, kdy jsme tančili, jak silnější (Moskva) pískal. Ale s tímhle já = občan této země tedy zásadně NESOUHLASÍM!

Další chuťovka: místopředseda vlády Vondra vysvětluje, že Lisabonskou smlouvu MUSÍME ratifikovat hlavně proto, aby se nezarazil vstup dalším zemím do EU. Říká doslova, že nepřijetím LS "vystavíme červenou kartu všem dalším zemím, které chtějí do unie, protože dnes je ta atmosféra taková, že Francie, Německo a další nepustí do unie nové země, dokud se neudělá reforma institucí. A nejde jen o Turecko, ale i o země geograficky bližší: Chorvatsko, Srbsko…".

Místopředseda české vlády přiznává, že EU nás doslova VYDÍRÁ!?! No to už je vážně trochu moc…

Pan Vondra dále zcela skandálně (stejně jako ostatní jeho vládní kolegové) cudně mlčí o tom, že Lisabonská smlouva dává EU nové pravomoci na úkor členských států (68x zrušeno právo veta!). Bere členům
samostatnou zahraniční, hospodářskou, sociální a energetickou politiku a mnohé další. Státy ztratí kontrolu nad sazbami nepřímých daní.

LS zvětšuje nadvládu nevolených byrokratů:
rozšiřuje tzv. "doložku flexibility", podle níž mohou vydávat závazná rozhodnutí například o obchodních normách pouze úředníci Evropské komise. Takových rozhodnutí je už nyní desetkrát víc, než směrnic, které projednává Evropská rada a Evropský parlament.

LS zmenšuje váhu hlasu zástupců menších zemí v Radě ministrů a zvyšuje váhu hlasu zemí velkých. Tři ze čtyř velkých zemí (Německo, Francie, Itálie a Velká Británie) mohou kdykoli zablokovat jakékoli záměry Evropské komise! Naopak jim stačí sehnat podporu 11 libovolně malých států, aby prosadily, co potřebují – stačí 55% států s 65% obyvatel, oproti dnešku, kdy má každý stát právo veta.
V řadě důležitých oblastí likviduje suverenitu menších zemí a činí z nich závislé území pod správou vyšší moci. Členské státy již nebudou mít komisaře v každé komisi, čímž ztratí velkou část vlivu na rozhodování Unie.

Těch "perel" je v tom článku víc, najdete ho na webu lidovky.cz ZDE. Udělejte si vlastní obrázek, i kdybych čistě náhodou doteď byla PRO Lisabon (jakože NEJSEM), tak po tomhle článku už bych nebyla ani omylem.

Co vlastně může dělat obyčejný člověk? Protestovat DOKUD JE ČAS na adekvátních místech! Např. v celoevropské petici (mimochodem POPRVÉ ve všech jazycích EU!) na www.petice.eu. Nebo zavolat "svému" senátorovi a říct "člověče, vzpamatuj se a hlasuj rozumně".

Autorka: Kateřina Bouda Kašparová,
členka Republikového výboru Svobodných

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31