Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Jihočeští Svobodní zvolili své vedení

Jihočeští Svobodní zvolili své vedení

V Českých Budějovicích zasedal dnes ustavující sněm sdružení Strany svobodných občanů (Svobodní) Jihočeského kraje. Republikové předsednictvo svolává dle Stanov postupně všechny krajské ustavující sněmy, které volí své vedení – předsedu a místopředsedy – a tím zahájí de facto svoji činnost.

Předsedou Jihočeského sdružení Svobodných byla zvolena Eva Veselá z Písku (podnikatelka ve službách – restaurace a sportovní zařízení). Jihočeský sněm dále zvolil čtyři místopředsedy – stali se jimi: Kateřina Bouda Kašparová z Vnorovic u Dačic (podnikatelka v cestovním ruchu a komunikaci), Pavel Boček z Týna n/Vltavou (projektant), Jan Klabouch z Veselí n/Lužnicí (podnikatel v telekomunikacích) a Václav Trojan z Prachatic (psycholog).

Jihočeská předsedkyně Svobodných Veselá chce především rozvíjet týmovou spolupráci. Prioritu práce jihočeských Svobodných vidí v prezentaci strany a jejího programu občanům. „Vyslechla jsem si už přímo na sněmu řadu velice zajímavých nápadů pro naši činnost a už se moc těším na jejich realizaci. Chci vyhledat ty nejlepší mezi námi a s nimi realizovat naše ideje,“ sdělila po jihočeském sněmu Veselá.

Před samotným sněmem se konala beseda předsedy strany Petra Macha s občany. Téměř dvě hodiny se živě diskutovalo o tématech, jako je Lisabonská smlouva, současná politická situace, volby do Evropského parlamentu. K dotazům na nejednotnost stran, které jsou proti Lisabonské smlouvě Mach vysvětlil, že na rozdíl od Svobodných nemají tyto jiné subjekty ambici působit jako skutečná pravicová strana a postavit kandidátku i do českého parlamentu. „Jim jde jen o znovuzvolení konkrétních osob. My ale chceme vybudovat pravicovou stranu, která zde chybí, a v tomto by nám spojení s nimi nijak nepomohlo,“ zdůraznil Mach.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31