Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Dočekal: Refugees welcome! Evropa je ráj a potřebujeme vás!

Dočekal: Refugees welcome! Evropa je ráj a potřebujeme vás!

Téma o kterém se nesmí mluvit. A když to někdo zkusí, tak je společenský vyvrhel a nikdo se s ním už nechce kamarádit!

V živočišné říši (do které spadají i lidé) jsou různé druhy. Třeba takoví pejskové. Je jich spousta druhů. Můžeme jim říkat rasy nebo plemena – obojí je v podstatě to samé. Liší se velikostí, vlastnostmi, inteligencí, .. jsou plemena lovecká, společenská, pastevecká, tzv. plemena primitivní (např. špicové) a celá řada dalších. Nikdo si asi nepořídí čivavu jako honáckého psa a nikdo nebude nutit chrta, aby se naučil vyčenichat drogy.

Tak to prostě je a nikdo se nad tím nepozastavuje. Úplně stejné příklady bychom našli mezi koňmi, u koček a kupodivu třeba i u členovců, pavoukovců apod. Čím se od ostatní fauny (animália, živočichové) člověk tak odlišuje, že by na něj tato pravidla neplatila?

Lidi lze třeba rozeznávat podle vzhledu. Nepoznáte snad od sebe eskymáka, černocha, indiána, křováka, bělocha a asiata? Nevím jak Vy, ale já ano. Jsem proto rasista? Že dokážu odlišit vizuálně různé „rasy“ lidí?

Docela mne baví vymýšlení různých hyperkorektních názvů. Nezlobte se, ale černoch je prostě černý, proto je to černoch. Běloch je bílý a proto je to běloch. A cikán je prostě cikán. … Ale ne, společnost (aktivisté? neziskovky?) si musí vymýšlet nesmyslné novotvary jako afroameričan, rom apod. Existuje snad něco jako Evropoameričan? Eskymákoafričan? Afroasiat? … není za tím vším jen mindrák (Vypočítavost? Snaha přiživit se?) některých společensky a ekonomicky neúspěšných skupin lidí? Nevím – ptám se.

Mezi lidmi různých „ras“ a národů rozdíly bezesporu jsou. Toto dokazují nejen různé lidové příměry, statistiky (zločinnosti), ale i seriózní průzkumy. Bohužel v naší hyperkorektní době jsou podobné průzkumy téměř profesní sebevraždou.

Ale co se povídá, a něco z toho je nějakým způsobem (třeba i statisticky) dokázáno. Pochopitelně to neplatí absolutně! Například:
– němci jsou poslušní, výkonní, vždy následují „vůdce“ ať už to je Hitler nebo Merkelová.
– černoši se nespálí na slunci, jsou fyzicky nadaní na sporty (atletika, fotbal), mají veliké penisy
– asiaté naopak mají penisy malé, ale zato jsou pracovití, nenároční, přizpůsobiví
– cikáni bývají vynikající hudební interpreti, ale kradou okapy
– italové milují zábavu, mladý Ital ve dne spí a v noci tančí. Mají vlohy pro umění a design (móda, auta … = Versace, Ferrari apod.)
– češi jsou „smějící se bestie“ a dokáží opravit cokoliv.
– mezi židy je nejvíce nositelů Nobelových cen
– arabové nemají smysl pro humor a domnívají se, že musí ovládnout svět
– jsou „rasy“ a národy, mezi kterými se za celou dobu jejich existence nenašel ani jeden vynálezce, umělec, filozof…. náhoda?
atd., atd.

Opravdu to vše jsou jen předsudky, pověry, bludy a nesmysly???? Nejsou v tom spíše uložena desetiletí (staletí) pozorování, předávání zkušeností, vlastních zážitků našich předků? Prostě neplatí, že všichni lidé jsou stejní. Nevím jak Vy, ale já ty rozdíly vidím.

Všechny zmíněné rozdíly dále násobí další faktory. Namátkou:
– náboženství
– rozdělení bohatství
– kulturní rozdíly
– přístup k nerostným bohatstvím a dalším zdrojům (voda)

Historie nás učí, že i mezi příbuznými druhy neustále probíhá boj. Jak ve zvířecí říši, tak i mezi lidmi. Jak je to dávno, co si jeden národ nárokoval „lebensraum – životní prostor“ na úkor druhých? Jak je to dávno, co doslova pár kilometrů od Prahy byly v provozu plynové komory? To se lidstvo ve své tisícileté historii za posledních 75 let tak změnilo na holoubata? 75 let je směšná doba. Všechny instinkty, druhová nenávist, boje o území, zdroje atd., to vše jsme vymýtili? Vůbec ne – v podhoubí to zůstává. Jednotlivé znaky tohoto boje můžeme vysledovat na politice Turecka, Ruska, můžeme to vidět v Sýrii, Lybii ….. atd. Lidé opravdu nejsou andílci.

Přes to vše zastávám názor, že každá lidská bytost má nárok na všechna práva plynoucí z Listiny základních práv a svobod. Tím ale neříkám, že soužití různých jmenovaných skupin, etnik apod. je bezproblémové. Naopak ve svém vidění světa preferuji homogenní společenství lidí, které spojují stejné hodnoty, jazyk, náboženství, a chceme-li, tak i „rasa“. Společenství lidí, které brání svoji kulturu, zvyklosti, hranice atd. Preferuji Českou republiku s jejím složením obyvatelstva před jinými modely multikulturního soužití, kde slovo soužití je eufemismus nahrazující slovo boj.

Pouze se nebráním konstatovat fakta, která jsou zřejmá, ale o kterých se každý bojí mluvit. Paradoxně někde v hloubi duše všichni víme, že rozdíly mezi lidmi, mezi jejich inteligencí, chováním, sociální přizpůsobivostí, atd. existují. Jen se o tom v dnešní době bojíme mluvit.

Jan Dočekal 

Zastupitel Prahy 6, místopředseda strany

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: https://jandocekal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753954

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31