Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Ať pan Kalousek odmítne podílení se na záchranném fondu eurozóny doopravdy

Ať pan Kalousek odmítne podílení se na záchranném fondu eurozóny doopravdy

Ministr financí Miroslav Kalousek uvedl, že doporučí vládě, aby se nepodílela dobrovolně – jako nečlen eurozóny – na financování fondu na zachraňování krachujících států eurozóny.

To je chvályhodné. Pan Kalousek správně uvádí, že by to Českou republiku stálo 170 miliard korun.

Aby ministr Kalousek zůstal konzistentní ve svých názorech, pak by měl ale odmítnout rovněž návrh na změnu Smlouvy o fungování Evropské unie, který by znamenal povinnost České republiky se na fondu podílet. Podrobnosti o chystané změně Smlouvy, pro níž se vyslovil na prosincovém jednání Evropské rady premiér Petr Nečas, jsou k dispozici zde: https://svobodni.cz/media/clanky/1140-mach-neustavni-presun-pravomoci-na-eu/

K formálnímu souhlasu se změnou Smlouvy potřebuje premiér předchozí souhlas obou komor českého parlamentu. Svobodní odmítají tuto změnu Smlouvy a vyzývají všechny poslance a senátory Parlamentu České republiky včetně pana Kalouska, aby nedali premiéru Petru Nečasovi souhlas se změnou Smlouvy o fungování EU, která by znamenala povinnost České republiky podílet se na záchranném fondu eurozóny.

Petr Mach
předseda Svobodných
16.2.2011

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31