Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vystoupení Tomáše Štampacha s opětovnou interpelací na Štěpána Štrébla z Pirátu – MČ Praha 3

Vystoupení Tomáše Štampacha s opětovnou interpelací na Štěpána Štrébla z Pirátu – MČ Praha 3

Při zářijovém jednání zastupitelstva MČ Prahy 3 vystoupil Tomáš Štampach s opětovnou interpelací na místostarostu Štěpána Štrébla z Pirátů ohledně „funkčnosti“ Komise pro transparentnost a IT, která spadá do jeho gesce. Jedná se tedy o oblasti, které jsou pro Piráty stěžejní, a na kterých jsou vždy založeny jejich volební programy.

Těšil jsem se tak na činnost v komisi a „neotřelé a inovátorské“ nápady Pirátů v tématech IT a transparentnosti, které by zase o krok vpřed posunuly naši městskou část.

Jaké je však moje překvapení a zklamání, že se příslušná komise s předsedkyní Petrou Sedláčkovou z TOP 09 sešla za rok činnosti jen 2x (přelom ledna a února 2019), ačkoliv po červnové i této zářijové interpelaci mi bylo přislíbeno blízké svolání jednání komise.


A proč tomu tak je? Napadají mě 2 možnosti:
1) v oblasti transparence je na tom „trojka“ tak dobře, že již nejde nic nového vymýšlet a všechna předvolební rétorika byla pouze jedna velká lež a čistý populismus;
2) vládnoucí koalice zasílá vzkaz – „Jsme líní a nepracujeme“ 

Má pak vůbec smysl být členem obdobného poradního orgánu?

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31