Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Výročí okupace připomíná, jak je důležité chránit suverenitu, tvrdí Svobodní

Výročí okupace připomíná, jak je důležité chránit suverenitu, tvrdí Svobodní

V těchto dnech si připomínáme 55. výročí obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy. Libor Vondráček, předseda Svobodných, v této souvislosti upozornil na to, jak důležité je chránit suverenitu, ale i na to, jak její ochranu dnes mnozí pokrytecky překrucují. „I český národ si zaslouží být plně suverénní. I český národ si zaslouží nebýt vazalem. I český národ si zaslouží být svobodný,“ vzkázal Vondráček, podle kterého je připomínka srpnové okupace letos obzvláště významná.

„Zatímco v roce 1968 političtí představitelé ČSR až příliš ochotně, až na jednu čestnou výjimku, podepsali následný souhlas se vstupem vojsk, pár stovek kilometrů od nás se odehrává příběh, který upřednostňuje statečnost před poslušností. V roce 1968 se Sovětský svaz se všemi spojenci kromě Rumunska stavěl do role ochránců českého a slovenského národa před „zhoubnou kontrarevolucí“. Hlavním cílem invaze přitom bylo nenechat uniknout ze své moci stát, který již nechce zcela poslouchat „východního velkého bratra“. Na základě podobného velmocenského přístupu dnes Rusko obhajuje invazi na Ukrajině jako záchranu tamních lidí před údajným fašismem,“ uvedl Libor Vondráček, předseda Svobodných, který zároveň důrazně upozornil na to, co lze ztratit omlouváním jakékoliv invaze.

„Bránit svou existenci totiž není něco samoúčelného. Cílem je suverenita. Nikoliv brežněvovská sdílená suverenita, ale jediná možná suverenita, kterou nelze jakkoliv dělit nebo jí dávat jakékoliv přívlastky. Připomínáme, že suverenita není prázdné slovo, vhodné jen jako fanglička, jde-li o obranu Ukrajinců proti ruským agresorům,“ dodal Libor Vondráček, podle kterého je třeba, abychom suverenitu bránili i my.

„Dlouhodobě varujeme, že režim Evropské unie nabývá stále patrnějších rysů brežněvovského pojetí suverenity. A pokud někdo mluví o právu ukrajinského národa na samostatnost, zatímco poslušně podřizuje naše vlastní české zájmy politické linii bruselských sociálních inženýrů, nemůže o sobě tvrdit, že hájí suverenitu jako univerzální hodnotu. Nevoláme po izolaci ČR, po ukončení spolupráce se státy v Evropě, ani nefandíme dětinským bojkotům vůči ruským sportovcům nebo ruskému plynu či ropě, na kterých jsme dnes bohužel závislí,“ dodal předseda Svobodných.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31