Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček na Primě vyzval k rezignaci ministra dopravy Martina Kupku

Vondráček na Primě vyzval k rezignaci ministra dopravy Martina Kupku

Praha, 10. 7. 2023 – K rezignaci na funkci vyzval 10. července v pořadu K věci v TV CNN Prima News ministra dopravy Martina Kupku předseda Svobodných Libor Vondráček. Zároveň ve studiu představil petici za zachování aut se spalovacími motory, kterou ministr odmítl podepsat. Tu už ale podepsaly tisíce lidí z celé republiky a další podpisy rychle přibývají.

Svobodní zahájili sběr podpisů pod petici za záchranu aut na benzin a naftu v červnu letošního roku, načež se jim podařilo získat během krátké doby potřebný počet podpisů, který je nutný pro projednání v petičním výboru Sněmovny. Tuto informaci oznámil předseda strany Libor Vondráček ve zmíněném televizním pořadu a vysvětlil důvody, proč Svobodní považují za neúnosné další setrvání ministra Kupky ve funkci. Ten měl dokonce možnost petici také podepsat v minulém týdnu v Karlových Varech, ale podpis odmítl.

„Nechceme spoléhat na ministra, který stále mění názory. Já bych byl rád, aby na ministerstvu byl někdo, o koho se čeští motoristé mohou opřít. My chodíme na motoristické akce a bavíme se s těmi lidmi, ani nelze opakovat slova, které nám motoristé říkají na adresu této vlády, jak je zklamala, jak jim věřili, že bude proti těmto zelným experimentům bojovat,“ popisoval Vondráček.

Z řad známých osobností, které petici také podepsaly, Vondráček zmínil například bývalého prezidenta Václava Klause, moderátorku Zuzanu Bubílkovou, mistra světa ve freestyle motocrossu Libora Podmola, známého bloggera D-FENS a hudebníka Varhana Orchestroviče Bauera či moderátora Luboše Xavera Veselého.

„Výroba elektroaut v žádném případě není eko. Jejich výroba a hlavně pak likvidace baterií zahrnuje postupy velmi nešetrné k přírodě. Elektorauta tedy rozhodně nejsou bezemisní. Navíc bude mnohem více vytížená elektrická přenosová soustava, což zvýší riziko blackoutů, jako se stalo nedávno v Německu. Automobilový trh by se měl vymanit z ideologického pomatení EU a sám se postarat o vývoj, který by občanům nabídl různé alternativní pohony,“ vysvětlil více k tématu Vondráček. Zároveň připomněl, že emise jsou dnes již velmi účinně omezovány.

Výroba automobilů na spalovací motory má v EU skončit v roce 2035. S tímto zaniknou i statisíce pracovních míst, zdraží se doprava i ceny dopravného. Navíc to povede k nárůstu technologické a surovinové závislosti na Číně.

Svobodní si nyní stanovili cílovou hranici petice 100 tisíc podpisů. Přes prázdniny budou na některých motoristických akcích a v září opět v ulicích a na náměstích ve všech krajích.

Petice lze podepsat i elektronicky na www.svobodni.cz

Tisková mluvčí
Veronika Blažková
E-mail: veronika.blazkova@svobodni.cz
Telefon: +420 773 097 992

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31