Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Provádění experimentů na lidech bez jejich souhlasu je nemravné, říká Vondráček

Provádění experimentů na lidech bez jejich souhlasu je nemravné, říká Vondráček

Média v posledních dnech upozornila na další ze série odborných studií, které zpochybňují účinnost nošení roušek v boji proti covid-19. Data od 602 milionů lidí a 35 zemí světa ukázala, že nošení roušek nevykazovalo během pandemie koronaviru významný přínos. Studie dokonce tvrdí, že naopak nošení těchto ochranných prostředků mohlo mít vedlejší účinky.

Na výsledky studie reagoval také předseda Svobodných Libor Vondráček, který během pandemie často upozorňoval na nadměrné omezování svobody v souvislosti s přijímanými protiepidemickými opatřeními. Podle jeho slov s na přístupu Svobodných nic nemění ani teď. „Noste si, co chcete, Svobodní vám to nikdy nezakážou ani nepřikážou. Zároveň budeme vždy obhajovat právo samostatných institucí dohodnout si smluvně se svými zaměstnanci specifický „pracovní oděv“. Nařizovat zaměstnancům roušky nebo jiný oděv, bez jejich souhlasu ve smlouvě, má zůstat nezákonné,“ je přesvědčený právník Libor Vondráček. Podle jeho slov to stejně pak platí u toho, kdo roušku dobrovolně nasazuje sám sobě. „Nese zodpovědnost sám,“ dodal Vondráček.

„Pokud se rozhodne správně, nese si benefity, pokud se rozhodně špatně, nese si defekty. Už nikdy by se ovšem nemělo konat „plošné testování blahodárnosti“ roušek na ostatních, kteří je nechtějí nosit dobrovolně,“ řekl rozhodně Vondráček.

„Pánové Kubek, Chlíbek, Smejkal, Flégr, Válek, Prymula, Vojtěch, Arenberger a další by měli vědět, že provádění experimentů na lidech bez jejich souhlasu je nemravné a v civilizovaných zemích i nelegální. A příště by měli experimentům vystavovat svá vlastní těla, za která si také sami ponesou zodpovědnost. Zdravotní problémy, které svým plošným rozhodováním mohou přivodit ostatním totiž nepocítí a nikdy je nebudou dostatečně trápit,“ kritizoval hlavní protagonisty proticovidových opatření předseda Svobodných Libor Vondráček.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31