Nouzový stav? Vláda nemůže nikoho hlídat, připomněl Fialovi jeho vlastní slova předseda Svobodných

Nouzový stav? Vláda nemůže nikoho hlídat, připomněl Fialovi jeho vlastní slova předseda Svobodných

Poslanci budou na mimořádné schůzi hlasovat o žádosti vlády Petra Fialy na prodloužení nouzového stavu do konce školního roku. Vláda argumentuje tím, že nouzový stav stále potřebuje k tomu, aby zvládala uprchlickou krizi související s válkou na Ukrajině. Přestože parlamentní opozice se již předem vyjádřila, že prodloužení nouzového stavu nepodpoří, očekává se, že vládní poslanci zůstanou jednotní a vláda dostane zelenou na dalších 30 dnů nouzového stavu.

Jak však upozornil předseda Svobodných Libor Vondráček, přímo premiér Petr Fiala se tak dostane do přímého rozporu s tím, co tvrdil, když brojil proti svému předchůdci Andreji Babišovi v okamžiku, kdy jeho kabinet žádal na jaře 2020 po poslancích prodloužení nouzového stavu. „Pokud je Petr Fiala konzistentní, nebude hlasovat pro prodloužení nouzového stavu,“ rýpl si do premiéra Fialy předseda Svobodných Libor Vondráček a na svém profilu připomněl Fialův tweet z 1. dubna 2020.

„Prodloužení nouzového stavu? Jedině, když vláda předloží důvody a řekne, jaká opatření v té době zavede. A pokud to bude na nezbytně krátkou dobu. Není možné protahovat do nekonečna situaci, kdy má vláda téměř všechnu moc a nikdo ji nemůže hlídat. Krize je vážná, ale musíme se co nejrychleji, jak to půjde, vrátit do normálního stavu a k lidským svobodám,“ napsal tehdy opoziční poslanec a předseda ODS Petr Fiala. 

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31