Občas máme vládu také za co pochválit!

Občas máme vládu také za co pochválit!

Vláda Petra Fialy to v posledních měsících nemá jednoduché. Kroky kabinetu často vyvolávají kritiku nejen z parlamentních opozičních lavic, ale také od dalších neparlamentních politických stran. Svobodní ústy svého předsedy Libora Vondráčka každou chvíli upozorňují na to, že vláda, v jejímž čele stojí předseda kdysi pravicové ODS, není ani zdaleka pravicovou vládou.

Jenže poslední zprávy ze Strakovy akademie vzbudily potlesk také mezi Svobodnými. „Občas máme vládu také za co pochválit! Vláda se rozhodla, že v následující době zruší 77 poboček finančního úřadu. Dojde tak k úsporám 150 milionů korun ve třech letech. Tento krok vlády podporujeme,“ reagoval na krok vlády Libor Vondráček, předseda Svobodných. 

„Snižování byrokracie a zefektivnění státní správy je důležité. Méně úřadů nás stojí méně peněz a navíc můžeme zachovat poskytované služby. Doufáme, že se vláda bude v programu Svobodných inspirovat v dalších krocích a postupně zruší další zbytečné úřady a jejich pobočky,“ dodal Vondráček. 

Předseda Svobodných zároveň upozornil na to, že počet zaměstnanců státu stoupl za sedm let o 60 tisíc pracovních míst. „Počet nejvyšších státních úředníků se za poslední tři roky zvýšil o 5 procent. Ve srovnání se sousedním Rakouskem máme o 60 procent víc celníků, o polovinu víc berních úředníků a o třetinu víc policistů,“ připomněl Libor Vondráček s tím, že dlouhodobě upozorňuje na to, že v ČR máme desítky zbytečných institucí, úřadů a příspěvkových organizací. 

Podporujeme zrušení poboček finančního úřadu.

Zdroj: Facebook Svobodní

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31