Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Jak by se vám líbilo dotovat pochod hrdosti neočkovaných? Ať si každý pochoduje za své

Jak by se vám líbilo dotovat pochod hrdosti neočkovaných? Ať si každý pochoduje za své

O víkendu vrcholil v centru Prahy jedenáctý ročník festivalu Prague Pride, jehož cílem je prosazování tolerantní občanské společnosti, bojovat proti homofobii a zvyšovat povědomí veřejnosti o LGBTQ+ komunitě v Česku. Prague Pride získal od pražského magistrátu dotaci ve výši 650 tisíc korun. K tomu se vyjádřil předseda Svobodných Libor Vondráček. „Jak by se vám líbil pochod hrdosti neočkovaných?“ ptal se na sociální síti. Ti jsou podle něj dnes opravdu reálně a citelně diskriminováni státem.

Podobné akce mají podle Vondráčka platit samotní organizátoři, sponzoři nebo účastníci, a ne všichni daňoví poplatníci, kteří platí daně. 

„Jak by se vám líbil pochod hrdosti neočkovaných nebo pochod hrdosti automobilistů? Jak by se vám líbilo, kdyby to bylo všechno dotováno z kasy veřejných korporací, to znamená z města, kraje nebo nějaké jiné kasy, kam platí daňoví poplatníci?“ ptal se Vondráček, podle kterého jsou dotace zlo.

„Já mám rád všechny lidi, ať už mají rádi kohokoliv jiného, ať se nechají očkovat nebo se nenechají očkovat. Mám rád cyklisty, automobilisty, ale můžu vám slíbit jedno, že podobné pochody hrdosti by si měli vždy všichni organizovat sami a za své,“ uzavřel téma předseda Svobodných. Pozastavil se i u dotace, kterou každoročně festival od hlavního města získává. Letos šlo o částku 650 tisíc korun. „Naši dva zastupitelé na Magistrátu města Prahy hlasovali proti tomu, aby této akci byla přidělena dotace, a hlasovali by proti všem dotacím pro jiné akce, ať už si vybereme třeba nějakou jinou menšinu, která je dnes možná daleko víc diskriminována,“ dodává Vondráček. Tou diskriminovanější skupinou by dnes podle něj právě mohli být ti neočkovaní.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31